گزارشی از آیین تجلیل از غلامحسین صدری افشار

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ آیین تجلیل از استادغلامحسین صدری افشار با حضور مسئولان فرهنگی و مفاخر آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، دکتر عطاپور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی در این آیین گفت: تجلیل از […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۵

bozorgdasht-gholamhosein-sadri-afsharآیین تجلیل از استادغلامحسین صدری افشار با حضور مسئولان فرهنگی و مفاخر آذربایجان غربی در ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، دکتر عطاپور مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی در این آیین گفت: تجلیل از مفاخر و فرهیختگان نقش بسزایی در اعتلای فرهنگ و ادب استان دارد و باید با قوت بیشتری صورت گیرد.

هوشنگ عطاپور افزود: غلامحسین صدری افشار یکی از مفاخر بزرگ استان است که تجلیل از او می‌تواند سرآغاز تجلیل از بزرگان باشد.

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی و شهر ارومیه بزرگان زیادی را در رشته‌های مختلف به جامعه تقدیم کرده که قدردانی از آنها زمینه‌ساز ایجاد انگیزه برای جوانان است.

غلامحسین صدری افشار نیز در این آیین با بیان اینکه علاقه زیادی به خدمات فرهنگی دارم، اظهار کرد: از خواندن و نوشتن لذت بسیاری می‌برم و دوست دارم دیگران را در لذت‌هایم شریک کنم.

وی ادامه داد: مطالعه و کسب علم از منابع مختلف علمی باید در بین جوانان رونق بیشتری داشته باشند تا این نسل نیز بتوانند مفاخر زیادی را به جامعه تقدیم کنند.

گفتنی است مراسم نکوداشت مقام علمی و فرهنگی پیشکسوت کشور استاد غلامحسین صدری افشار در ارومیه ٢۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ در سالن آمفی تئاتر اداره کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با حضور حجت الاسلام والمسلین محمد باقر کریمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، دکتر عطاپور مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان غربی، دکتر محمد باقری استاد دانشگاه و دیگر مسئولین استانی برگزار شد که در پایان از ایشان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اهداء لوح تقدیر و هدیه نفیس از فعالیت‌های ایشان در عرصه علم و فرهنگ کشور تقدیر شد.

غلامحسین صدری‌افشار متولد ۲۴ اسفند ۱۳۱۳ در ارومیه متولد شد. وی نویسنده، فرهنگ‌نویس، مترجم و پژوهشگر ایرانی و اولین کتاب‌دار شهر ارومیه است که تاکنون بیش از ۴٠ اثر فاخر از وی به چاپ رسیده است.