کتابخانه تخصصی و مرکز اسناد فردوسی رونمایی شد

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ کتابخانه تخصصی و مرکز اسناد فردوسی در آستانه روز ملی حکیم ابوالقاسم فردوسی در محل آرامگاه این شاعر حماسه‌سرا رونمایی شد. در این مراسم همچنین از پورتال پژوهشی، اطلاع‌رسانی فردوسی و سایت تخصصی توس و نیز نسخه انگلیسی این سایت رونمایی شد. رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

کتابخانه تخصصی و مرکز اسناد فردوسی در آستانه روز ملی حکیم ابوالقاسم فردوسی در محل آرامگاه این شاعر حماسه‌سرا رونمایی شد. در این مراسم همچنین از پورتال پژوهشی، اطلاع‌رسانی فردوسی و سایت تخصصی توس و نیز نسخه انگلیسی این سایت رونمایی شد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در مراسم رونمایی این سایت با بیان این‌که این اقدام می‌تواند کمک بزرگی به معرفی فردوسی و آثار و شخصیت این شاعر بزرگ ایران زمین باشد، گفت: نبود یک سایت تخصصی با موضوع فردوسی به عنوان یک ضرورت مهم همواره احساس می‌شد.

کتابخانه تخصصی و مرکز اسناد فردوسی دارای بیش از ۲۰ هزار جلد کتاب است که ۱۰ هزار جلد آن از سوی دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن و همسر وی شیرین بیانی به این کتابخانه اهدا شده است.

رییس سازمان میراث فرهنگی در ادامه این مراسم از کتاب‌های «فرهنگ خرد در شاهنامه»، «شناخت تابران توس» و «نام آوران توس» از دیگر برنامه‌های رییس رونمایی کرد.