همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با کمیسیون ملی یونسکو در ایران

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ معاونین انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در روز شنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۱ در محل دفتر نمایندگی یونسکو در ایران دیدار و گفتگو کردند. این نشست با حضور دکتر سعیدآبادی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران؛ پرویز فارسیجانی، […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۱

anjomanunescoمعاونین انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در روز شنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۳۹۱ در محل دفتر نمایندگی یونسکو در ایران دیدار و گفتگو کردند.

این نشست با حضور دکتر سعیدآبادی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران؛ پرویز فارسیجانی، معاون ارتباطات، بین الملل و امور استانهای انجمن و آقای جمالی، معاون پژوهش و برنامه‌ریزی انجمن صورت گرفت.

در این دیدار فارسیجانی با عنایت به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسداشت مفاخر که آن را کاری خوب و لازم برشمرده‌اند، گفت: انجمن در این دوره از فعالیتهای خود در این راستا گام‌های مهمی برداشته و در تهران و سایر استانهای کشور مراسم‌های بزرگداشت متعددی برای مفاخر فرهنگی – هنری برگزار کرده است .

معاون ارتباطات انجمن با توجه به زمینه‌های گسترده فعالیتهای مشترک بین انجمن و سازمان ملی یونسکو در ایران، آمادگی انجمن را جهت مشارکت و همکارهای فی مابین به ویژه در پاسداشت مفاخر ایران و اسلام در داخل و خارج از کشور به طور مستمراعلام کرد.

دکتر سعید آبادی نیز خواستار همکاری انجمن در زمینه پاسداشت چهار شخصیت برجسته فرهنگی ایرانی: ابن‌سینا، ابن‌رسته، عبدالعلی بیرجندی و ابوسعید ابوالخیر که یونسکو به عنوان شخصیت های فرهنگی سال معرفی کرده، شد.

در پایان این جلسه موضوعات مطرح شده مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و قرار همکاری های فی‌مابین در این زمینه گذارده شد.

آخرین ویرایش: ۹۱/۳/۲۳