همایش میراث علمی و فلسفی اثیرالدین ابهری

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایۀ زنجان و مرکز پژوهشی میراث مکتوب با مشارکت مؤسسات و مراکز پژوهشی و اجرایی، همایش «میراث علمی و فلسفی اثیرالدین ابهری» را به مناسبت هفتصد و پنجاهمین سال درگذشت وی پایان اردیبهشت سال آینده برگزار می‌کنند. ریاست این همایش را دکتر یوسف ثبوتی […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۳

hamayesh-miras-elmi-falsafi-asiredin-abhariدانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایۀ زنجان و مرکز پژوهشی میراث مکتوب با مشارکت مؤسسات و مراکز پژوهشی و اجرایی، همایش «میراث علمی و فلسفی اثیرالدین ابهری» را به مناسبت هفتصد و پنجاهمین سال درگذشت وی پایان اردیبهشت سال آینده برگزار می‌کنند.

ریاست این همایش را دکتر یوسف ثبوتی بر عهده دارد و دکتر اکبر ایرانی، مدیرعامل مرکز پژوهشی میراث مکتوب نایب رئیس این همایش می‌باشند.

دکتر محمد باقری، دبیر بخش ریاضی و نجوم ؛ دکتر نجفقلی حبیبی، دبیر بخش منطق و فلسفه؛ دکتر رشید زارع نهندی، دبیر اجرایی همایش هستند و زینب پیری، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل مرکز پژوهشی میراث مکتوب مسئولیت امور اجرایی را به نمایندگی از این مرکز بر عهده دارند.

این همایش روزهای سه شنبه تا پنجشنبه، ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ (برابر با ۱۹ تا ۲۱ می ۲۰۱۵ م) در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایۀ زنجان و ادارۀ ارشاد ابهر برگزار خواهد شد.

یادآور می‌شود در این همایش همچنین مؤسسۀ پژوهشی حکمت و فلسفۀ ایران، پژوهشکدۀ تاریخ علم دانشگاه تهران، ادارۀ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان،  فرمانداری ابهر و  ادارۀ آموزش و پرورش شهرستان ابهر مشارکت خواهند داشت.

سلسله همایش‌های علمی که تاکنون توسط مرکز پژوهشی میراث مکتوب برگزار شده است به شرح ذیل است:

مرکز پژوهشی میراث مکتوب از سال ۱۳۸۹ (همزمان با روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی) هرساله همایش‌های بین‌المللی را با محوریت بزرگداشت دانشمندان کشورمان با همکاری مؤسسات مختلف برگزار کرده است.

نخستین همایش بین‌المللی که به بزرگداشت «میراث علمی و فلسفی خواجه نصیر الدین طوسی» اختصاص داشت در روزهای چهارم و پنجم اسفند سال  ۱۳۸۹ در کتابخانۀ ملی برگزار شد.

این آیین بزرگداشت در سال ۱۳۹۰ به «میراث علمی غیاث الدین جمشید کاشانی» اختصاص داشت که در روزهای سوم و چهارم اسفند با همکاری دانشگاه کاشان در این دانشگاه برگزار شد.

مرکز پژوهشی میراث مکتوب همچنین با همکاری دانشگاه گیلان در روزهای پنجم و هفتم اسفندماه سال گذشته همایش «میراث علمی کوشیار گیلانی» را  در تهران و رشت برگزار کرد.

توضیحات تکمیلی دربارۀ فراخوان و شرکت در این همایش متعاقباً اعلام خواهد شد.