نقد و بررسی ترجمه جدید نهج‌البلاغه

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ترجمه سید علی موسوی گرمارودی از نهج البلاغه امام علی(ع) که به تازگی چاپ شده در قالب نشست هفتگی مرکز فرهنگی شهر کتاب مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. سرگشتگی همگان در برابر حضرت علی(ع) به سبب ژرفای اندیشه‌ای است که در سخن او موج می‌زند و در […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۴

tarjome-jadid-nahjolbalagheترجمه سید علی موسوی گرمارودی از نهج البلاغه امام علی(ع) که به تازگی چاپ شده در قالب نشست هفتگی مرکز فرهنگی شهر کتاب مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

سرگشتگی همگان در برابر حضرت علی(ع) به سبب ژرفای اندیشه‌ای است که در سخن او موج می‌زند و در بردارنده‌ عمیق‌ترین و دقیق‌ترین مباحث ماوراءالطبیعه، شناخت خداوند، پند و اندرز، وعظ و ارشاد، مردم‌شناسی، سیاست، ملک‌داری، تدبیر کشور، جنگ و صلح، تحلیل تاریخ، تفسیر قرآن و حتی جان‌مایه‌ برخی علوم دیگر است.

به تازگی نهج‌البلاغه امیرمومنان علی(ع) با ترجمه‌ سیدعلی موسوی‌گرمارودی به همت انتشارات قدیانی منتشر شده است و نشست هفتگی شهر کتاب روز سه‌شنبه ۶بهمن از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به بحث و گفت‌وگو درباره‌ این ترجمه اختصاص دارد که با حضور بهاءالدین خرمشاهی، محمدعلی مهدوی‌راد و سیدعلی موسوی‌گرمارودی در مرکز فرهنگی شهر‌کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.