نقد «فلسفه‌ آلمانی» در شهر کتاب

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۴ نقد و بررسی کتاب «فلسفه‌ آلمانی» در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. در نیمه‌ دوم قرن هجدهم، فلسفه‌ آلمانی مدتی به جریان مسلط بر فلسفه‌ اروپایی تبدیل شد. این جریان شیوه‌ تفکر درباره‌ طبیعت، دین، تاریخ بشر، سیاست و ساختار ذهن و همچنین نحوه‌ تلقی انسان […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۴

falsafe-almani-naghd-barresiنقد و بررسی کتاب «فلسفه‌ آلمانی» در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

در نیمه‌ دوم قرن هجدهم، فلسفه‌ آلمانی مدتی به جریان مسلط بر فلسفه‌ اروپایی تبدیل شد. این جریان شیوه‌ تفکر درباره‌ طبیعت، دین، تاریخ بشر، سیاست و ساختار ذهن و همچنین نحوه‌ تلقی انسان از خود را نه تنها در میان اروپاییان بلکه در میان مردم سراسر جهان تغییر داد.

به تازگی کتاب «فلسفه‌ آلمانی» نوشته‌ تری پینکارد با ترجمه‌ ندا قطرویی و به همت انتشارات ققنوس منتشر شده است که نویسنده در این کتاب غنی و جامع، تاریخ «آلمان» را با بررسی جریان‌ها و پیچیدگی‌های تفکر فلسفی شکوفنده‌اش در هم می‌آمیزد.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۲۴ آذر۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰ به نقد و بررسی کتاب «فلسفه‌ آلمانی» اختصاص دارد. در این نشست حمید طالب‌زاده، سیاوش جمادی، دکتر محمدمهدی اردبیلی و ندا قطرویی به عنوان سخنران و منتقد حاضر هستند.

علاقمندان به حضور در این نشت می توانند به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ سوم مراجعه کنند.