نشست نقد و بررسی کتاب «کشف‌الاسرار و مکاشفات‌الانوار»

تاریخ ایجاد : شنبه, ۰۴ مهر ۱۳۹۴ نشست نقد و بررسی کتاب «کشف‌الاسرار و مکاشفات‌الانوار» با حضور دکتر مریم حسینی و دکتر مریم مشرف برگزار می‌شود. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی موسسه شهر کتاب، کتاب «کشف‌الاسرار و مکاشفات الانوار» روزبهان بقلی شیرازی یکی از آثار مهم و منحصر به فرد در زمینه‌ تجربه‌های عرفانی […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۰۴ مهر ۱۳۹۴

ketab-kashfolasrar-mokashefat-alanvarنشست نقد و بررسی کتاب «کشف‌الاسرار و مکاشفات‌الانوار» با حضور دکتر مریم حسینی و دکتر مریم مشرف برگزار می‌شود.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی موسسه شهر کتاب، کتاب «کشف‌الاسرار و مکاشفات الانوار» روزبهان بقلی شیرازی یکی از آثار مهم و منحصر به فرد در زمینه‌ تجربه‌های عرفانی در تصوف ایرانی ـ اسلامی است که تا کنون تحقیقی درباره‌ تحلیل تجربه‌های عرفانی وی در این کتاب از سوی محققان ایرانی انجام نشده است. این کتاب در زمره‌ آثار شگفت‌ عارفان مسلمان ایرانی در دوران طولانی آفرینش‌های ادبی و هنری ایشان است و یکی از برجسته‌ترین آثار در حوزه‌ بیان شهودیِ معارف الهی و همچنین زندگی‌نامه‌های خودنوشت و رویانوشت‌هاست. این کتاب به تازگی با تصحیح و ترجمه‌ دکتر مریم حسینی و به همت انتشارات سخن منتشر شده است.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه هفتم مهر ساعت ۱۶:۳۰ و به مناسبت روز بزرگداشت مولوی به نقد و بررسی کتاب «کشف‌الاسرار و مکاشفات‌الانوار» روزبهان بقلی و مقایسه‌ مکاشفات و تجربیات عرفانی مولوی و روزبهان اختصاص دارد که با حضور دکتر مریم حسینی و دکتر مریم مشرف در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

ایبنا