معرفی مستند مظلوم لاله‌ها

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۷ دی ۱۳۹۴ آیت‌الله شهید سید محمد حسینی بهشتی یکی از مفاخر فرهنگی ایران اسلامی است که تاکنون مقالات و کتابهای متعددی درباره او به رشته تحریر در آمده است. «شیفته خدمت» و «رایحه بهشتی» بودن نیز از جمله فیلم‌های مستندی است که درباره شخصیت ایشان تولید شده است. حمید بهشتی […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۷ دی ۱۳۹۴

moarrefi-mostanad-mazlom-lalehaآیت‌الله شهید سید محمد حسینی بهشتی یکی از مفاخر فرهنگی ایران اسلامی است که تاکنون مقالات و کتابهای متعددی درباره او به رشته تحریر در آمده است.

«شیفته خدمت» و «رایحه بهشتی» بودن نیز از جمله فیلم‌های مستندی است که درباره شخصیت ایشان تولید شده است. حمید بهشتی از بستگان مرحوم شهید بهشتی(ره) در فیلم مستندی با عنوان «مظلوم لاله‌ها» با نگاهی متفاوت به زندگی و ابعاد شخصیتی و نحوه شهادت این شهید والامقام پرداخته است.
وی در تهیه این فیلم مستند علاوه بر آن که با فرزندان، نزدیکان و یاران شهید بهشتی گفتگو کرده، از نامه‌ها، دست نوشته‌ها و عکس‌های شخصی نیز بهره برده است و بر آن بوده تا ناگفته‌ها و زوایای مختلف زندگانی وی را به صورت مستند به منظور معرفی نسل جوان امروزی با این چهره فرهنگی و سیاسی تاریخ معاصر ایران به تصویر کشد.
حمید بهشتی با اعتقاد به این که تهیه چنین فیلم‌های مستندی درباره شهدا بسیار تاثیرگذار است و همچنان بسیاری از زوایای فکری و شخصیتی شهید بهشتی ناشناخته است، اولین مستند شهید بهشتی را با عنوان «مظلوم لاله‌های یک» در سال ۱۳۸۸ ساخت که به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه اصفهان به روی آنتن رفت. دومین مستند را نیز در سال ۱۳۹۱ به مدت ۲۸ دقیقه ساخت که با استقبال خوبی روبرو شد. سومین مستند را نیز تهیه کرده که در سال ۱۳۹۵ رونمایی خواهد شد.