معرفی بهترین آثار علمی تخیلی سال با اهدای جایزه هوگو

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۲ جایزه هوگو که از مهم‌ترین جوایز جهانی در زمینه ادبیات علمی ـ تخیلی است، برندگان سال ۲۰۱۳ این جایزه را معرفی کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان. پی. آر، هفتاد و یکمین جایزه هوگو از «سرخ جامگان» نوشته جان اسکالتزی به عنوان بهترین رمان سال […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۲

جایزه هوگو که از مهم‌ترین جوایز جهانی در زمینه ادبیات علمی ـ تخیلی است، برندگان سال ۲۰۱۳ این جایزه را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ان. پی. آر، هفتاد و یکمین جایزه هوگو از «سرخ جامگان» نوشته جان اسکالتزی به عنوان بهترین رمان سال نام برد و جایزه بهترین رمان کوتاه را به «روح امپراتور» نوشته برندون ساندرسون اهدا کرد.

جایزه بهترین داستان بلند نیز نصیب «دختری که برای سوشی بیرون رفت» نوشته پت کادیگان شد و «تنها بی‌خبر» نوشته کن لیو جایزه بهترین داستان کوتاه را برد.

جایزه بهترین داستان گرافیکی نیز به «ساگا» نوشته برایان ووگان رسید و «انتقامجویان» به کارگردانی جاس ودون جایزه بهترین اثر نمایشی بلند را گرفت. جایزه بهترین اثر نمایشی کوتاه نیز به «آب سیاه» بخشی از «بازی تاج و تخت ها» نوشته جورج آر.آر.مارتین رسید که از سوی نیل مارشال به روی  صحنه رفته بود.

امسال هفتاد و یکمین دور اهدای این جایزه برگزار شد و برندگان در حاشیه جشنواره آثار علمی تخیلی که در سن آنتونیوی تگزاس برپا شد، در مراسمی ویژه معرفی شدند