مراسم نکوداشت حداد عادل

مراسم تقدیر و تشکر از غلامعلی حداد عادل با عنوان «نکوداشت مرد تقوا و تدبیر» با حضور جمع زیادی از نمایندگان مجلس، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد ا…

haddadadel3مراسم تقدیر و تشکر از غلامعلی حداد عادل با عنوان «نکوداشت مرد تقوا و تدبیر»  با حضور جمع زیادی از نمایندگان مجلس، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، چهره ها و شخصیت های سیاسی و فرهنگی و مدیران و فعالان رسانه ای و دانشجویی روز شنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۲ برگزار شد.

خبرنگاران خبرگزاری ها، روزنامه‌ها و سایت‌های خبری اصولگرا، انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، به همراه برخی اتحادیه‌های دانشجویی از جمله جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل برگزار کنندگان مراسم نکوداشت غلامعلی حداد عادل کاندیداهای مستعفی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و نماینده مردم تهران در مجلس هستند که با حضور حداد عادل در تالار سوره حوزه هنری تهران برگزار گردید.

سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی و از کاندیداهای انتخابات اخیر ریاست جمهوری در این مراسم حضور داشت.

سخنرانی وزیر ارشاد و قرائت شعری در وصف حداد عادل

در این مراسم سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید مقدم فر معاون فرهنگی سپاه، سید نظام موسوی، لطف الله فروزنده معاون پارلمانی رئیس جمهور، سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمع زیادی از اعضای فراکسیون اصولگرایان مجلس از جمله مرندی ، نادران ، زارعی، نوباوه از طیف های مختلف این فراکسیون حضور داشتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنرانی خود در این مراسم با اشاره به ویژگی ها و صفات حداد عادل گفت: من درجلسات و نهادهای مختلفی از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی در خدمت آقای دکتر حداد عادل بودم و می دانم که ایشان به مباحث فرهنگی، هنری، فکری و ادبی احاطه و اشراف فراوان دارند و مسئولیت های خطیری را در دانشگاه، حوزه و در سازمان های پژوهشی و برنامه ریزی داشته اند و همین موضوع باعث شده است که ایشان به مسائل مختلف اشراف داشته باشند.

وزیر فرهنگ با اشاره به ورود حداد عادل به انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ گفت: وارد شدن ایشان به میدان سیاست یک ضرورت بود و این موضوع نیز در جریان انتخابات کاملا احساس شد وگرنه آقای حداد حوزه فرهنگ را به دیگر مباحث ترجیح می دهند.

حسینی با اشاره به مواضع حداد عادل در سال ۸۸ گفت: مواضع شفاف ایشان نسبت به فتنه ۸۸ در حالی که بعضی افراد دو پهلو و چند پهلو موضع می گرفتند و سکوت می کردند، قابل تقدیر است و آقای حداد برای صیانت از ارزش های انقلاب همواره خود را مسیر هجمه ها قرار داده و هیچ گاه منافع شخصی را بر منافع ملی ترجیح نداده اند.

وی با اشاره به روش تبلیغاتی حداد عادل در انتخابات ریاست جمهوری گفت: همان طور که در این انتخابات نیز شاهد بودیم ایشان هرگز منافع ملی را فدای منافع شخصی و گروهی خود نکرد و در پایان این انتخابات هم شاهد بودیم که به خاطر منافع نظام و انقلاب از جریان رقابتها کناره گیری کرد به همین منظور لوح تقدیری را تقدیم ایشان می کنیم.

در ابتدای این مراسم لوح تقدیر به حداد عادل تقدیم شد، که در آن اشعاری در وصف حداد عادل سروده شده بود. مطلع شعر که وزیر ارشاد آن را قرائت کرد ، این بود: “به کوره های خرد آبدیده حداد است / به مرزهای تعالی رسیده حداد است”

مهدی چمران رئیس شورای شهر سوم، فروزنده معاون پارلمانی رئیس جمهور، سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی، محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام محمدیان نماینده ولی فقیه در دانشگاه، علیرضا زاکانی دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، علیرضا مرندی نماینده مجلس شورای اسلامی، مدیران مسئول و مسئولان ارشد خبرگزاری های مهر و فارس و تسنیم و حجت الاسلام دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات این لوح یادبود را امضا و به نشانه تقدیر از عملکرد حدادعادل در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به وی تقدیم کردند.

و همچنین در این لوح آمده است حداد عادل در شمار آنانی است که از حرفها به جان خرید و از مواضع نبرید. حداد عادل بر آهن نیز به عدالت ضربه می زند و مخالف را نیز از ریشه نمی کند.

خاموشی: حدادعادل از مصادیق اوصاف مورد نظر امام حسن (ع) در میان سیاستمداران است

در مراسم نکوداشت غلامعلی حداد عادل مرد تقوا و تدبیر سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه این نکوداشت در جایگاه زمانی بسیار خوبی برگزار شد، گفت: بنده از شاگردان دکتر حداد هستم.

وی در تقدیر از حداد عادل اظهار داشت: قدرت و سیاست خیلی ها را به سمت خود جذب می کند و برای آنها خودنمایی می کند اما امثال دکتر حداد به فکر مسئولیت و تکلیف هستند، اگر کسی در کوچه یا خیابان از ایشان تظلم خواهی کند با آنها همدلی می کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: بالاخره مخالفت هایی ممکن است با شخص ایشان صورت گیرد که در اینجا تدبر و حکمت مهم است.

وی با بیان اینکه به خاطر مسئولیتم در شورای عالی انقلاب فرهنگی در خدمت ایشان هستم، خاطر نشان کرد: مواضع ایشان در مقاطع مختلف برای من درس بود ، در مسائل فرهنگی با دقت وارد می شوند.

خاموشی ادامه داد: عبادت ایشان و حضورشان در نماز جماعت و جمعه برای ما درس است.

وی با اشاره به ترجمه قرآن از سوی دکتر حداد گفت: در چندین سال اخیر هر پنجشنبه به ترجمه قرآن می پردازند و پس از پایان آن خاضعانه به اندیشمندان می نویسند که اگر ایرادی به این ترجمه وارد است اعلام کنند، این امر نشان می دهد که کار ایشان برای خداست.

دبیر اجرایی ائتلاف سه نفره اصولگرایان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری تصریح کرد: بنده در این انتخابات همراه یکی از کاندیداها خدمت ایشان رسیدم، شنیدم و دیدم که تا نام انقلاب برده شد اشک در چشمان ایشان جاری شد و ایشان گفتند که ما برای این انقلاب چه کرده ایم.

خاموشی با نقل حدیثی از امام حسن (ع) در خصوص سیاست گفت: در میان سیاستمداران یکی از مصادیق روشن اوصاف مورد نظر امام حسن (ع) جناب حداد است.

وی تاکید کرد: جهت گیری ها و نگاه ایشان به زبان و اشاره مقام معظم رهبری است و این امر در زندگی این بزرگوار آشکار است.

صفار هرندی: حدادعادل مصداق آرامش‌آفرینی است

محمدحسین صفارهرندی نیز در این مراسم با اشاره به ویژگی های حدادعادل گفت: حدادعادل با توجه به عملکردش در انتخابات ۹۲ دل هایی را بدست آورد که به این راحتی بدست نمی آید؛ چراکه این جمعیتی که از اهالی رسانه در این مراسم جمع شده اند، هر کدام از آنها دیدگاه و نظرات متفاوت دارند و جمع شدن همه آنها در یک مراسم سنت غیرمعقولی است، بنابراین باید از این لحاظ به آقای حدادعادل تبریک گفت.

وی با بیان اینکه سنجش عیار سلامت یک مدیر سیاسی در شرایط سخت مشخص می شود، افزود: در شرایط عادی همه می توانند مدیر باشند، اما در شرایط سخت است که سنجش عیار سلامت یک مدیر سیاسی بدست می آید و آنجاییکه سلامت نفس یک انسان او را از حق طبیعی و عادی خودش برخوردار بدارد آنجا عیار سلامت کشف می شود و حدادعادل در زمره این اشخاص هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم ادامه داد: حدادعادل شأنش، شأن مدیریتی کلان کشور است اما آنجایی که کار روی زمین بماند، خود را مکلف می داند که در آن حوزه وارد شود، به طور نمونه ایشان خود برای راه‌اندازی مدرسه فرهنگ وارد میدان شد و ما باید سپاسگزار چنین مردی باشیم.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: حدادعادل به واسطه نوشتن یا هدایت کردن موجب باروری حوزه فرهنگ و ارتقاء سابقه تمدنی ما شد که باید از ایشان ستایش کرد.

صفارهرندی با بیان اینکه حدادعادل را به واسطه داشتن روحیات نرم و لطیف در کنار مسئولیت سخت و سنگین باید شناسایی کرد، اذعان داشت: حدادعادل مصداق آرامش‌آفرینی است.

شریعتمداری : هیچ خطری نظام را تهدید نمی کند/ همه کاندیداها در این انتخابات با نجابت رفتار کردند

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان نیز در این مراسم با بیان اینکه سخن گفتن در مورد استاد بزرگوار و فرهیخته، مرد تقوا، استاد حدادعادل کار آسانی نیست، گفت: بحث جدایی دین و از سیاست دو نوع است یکی به این معنا که دین در ساختار نظام حکومتی وجود نداشته باشد که خوشبختانه این خطر رفع شده و امروز جمهوری اسلامی بر مبنای آموزه های دینی شکل گرفته است.

وی افزود: یک نوع دیگر تئوری جدایی دین از سیاست که بسیار خطرناک هم هست، این است که سیاست‌ورزان در جایگاهشان از خواستگاه دین تبعیت نکنند.

مدیر مسئول روزنامه کیهان تصریح کرد: یکی از ویژگی های برجسته استاد حدادعادل این است که ورودشان به سیاست از کانال دین دارای اهمیت است. حضرت آقا می فرمایند کسانی که نقشه راه نداشته باشند به بیراهه می روند و یکی از ویژگی های حدادعادل این است که به نقشه راه توجه داشتند.

شریعتمداری یکی از بااهمیت‌ترین و مثال‌زدنی‌ترین ویژگی های حدادعادل را رفتارش در ماجرای فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ نام برد و گفت: در آن فتنه که همه به میدان آمده بودند و پیروزی خود را در انتخابات قطعی می دانستند در این شرایط کسانیکه به میدان آمدند و از انقلاب دفاع کردند و سینه خود را در مقابل رهبری سپر کردند، مانند حدادعادل کم بودند؛ چراکه بسیاری از نخبگان خود را کنار کشیدند تا به این نیزه ها برخورد نکنند و رفتار آقای حدادعادل در مناظره ها هم این چنین بود.

وی همچنین با اشاره به نتیجه انتخابات بیان کرد: به شدت بر این باورم که تلاش هایی که در انتخابات صورت گرفت، ماندگار خواهد ماند و با توجه به نتیجه انتخابات نباید متصور شویم که این تلاش ها از بین می رود. همه تلاش ها می ماند، ماندگار است و قطعا ثمره پرباری دارد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه هیچ خبری نظام را تهدید نمی کند و نباید از “هارت و پورت ها” ترسید، ادامه داد: برخی ها طوری حرف می زنند که انگار اتفاقی افتاده است، در حالی که هیچ خبری نیست، رهبری در رأس نظام است و توده های عظیم مردم در کف آن قرار دارند که چشمشان را به رهبری دوخته اند.

شریعتمداری با اشاره به مناظره های انتخاباتی خاطر نشان کرد: همه کاندیداها در این انتخابات با نجابت رفتار کردند و بعد از انتخابات همه به کاندیدای پیروز تبریک گفتند و از آن حمایت کردند و حمایتشان هم واقعی بود.

تاکید نبوی بر سیاستمداری فرهنگی حداد عادل

در ادامه مراسم نکوداشت دکتر غلامعلی حداد عادل مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان خاطراتی در خصوص حدادعادل گفت: ایشان شخصیتی مردمی است. ما وقتی به سراغ خیابانی که به نام شهید حداد است می رویم به خیابان شوش و خراسان می رسیم که این امر نشان دهنده مردمی بودن شخصیت ایشان است.

عضو جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: در اوایل انقلاب سخنرانی های زیادی انجام می شد اما سخنرانی های حداد جذابیت زیادی داشت و ما به دنبال سخنرانی های ایشان بودیم.

وی با اشاره به حضور حداد در یکی از کنگره های جامعه اسلامی مهندسی گفت: ایشان در این کنگره سخنرانی شیوایی در خصوص ضرورت شکل گیری تشکیلات اسلامی فراگیر انجام دادند.

نبوی با تاکید بر این که شخصیت سیاسی ایشان به گونه ای است که جامعه ما نیاز دارد گفت: ما سیاست را در دانشگاه ها از دیدگاه ماکیاولی قدرت طلبانه دریافت کردیم در صورتی که سیاست مورد نظر رهبر انقلاب سیاست اخلاقی و تدبیر توام با تقواست.

وی تاکید کرد: ما باید بر اساس نقش فرهنگی کشور به جایی برسیم که در همه عرصه ها، فرهنگ قالب باشد، در اقتصاد، سیاست و اجتماع ما باید روح فرهنگ جریان پیدا کند، نمونه ای از چنین سیاست مداری دکتر حداد است.

مدیر مسئول روزنامه رسالت گفت: ایشان شخصیتی دینی، اخلاقی و سیاست مدار است. در مجلس ششم از حق دفاع می کند و در مجلس هفتم ریاست عالمانه ای دارد، در عرصه مناظره های انتخاباتی نیز ایشان از منافع اسلام و نظام دفاع کرد.

پیامک محمدیان به حداد عادل بعد از مناظره

حجت الاسلام محمدیان مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه در مراسم نکوداشت غلامعلی حدادعادل مرد تقوا و تدبیر، گفت: بعد از مناظره سوم انتخابات بنده پیامکی را برای آقای حدادعادل فرستادم که مضمون آن این بود “خدا بهترین پاداش را به شما به خاطر شجاعتی که داشتید و در مناظره از مظلومیت نظام مظلوم دفاع کردید می دهد و شاید در کارنامه عمل شما از سنگین ترین اعمال شما به شمار آید”.

وی تاکید کرد: همچنین وقتی بیانیه انصراف آقای حداد در انتخابات را به دلیل وحدت اصولگرایان دیدم آیه ای از قرآن به ذهنم آمد و برای ایشان دعا کردم.

حجت‌الاسلام محمدیان اظهار داشت: وفا از نادرترین خصایص مردان الهی است که ما وفای به عهد را در این دوره از انتخابات دیدیم.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه با اشاره به بیانات امیرالمومنین(ع) مبنی بر اینکه مسئولیت یا قدرت در دست شما طعمه نیست بلکه امانت است، گفت: خدا را شاکریم که در نظام جمهوری اسلامی ایران امام راحل(ه) این مردم بزرگ کسانی را تربیت کردند که امروز مسئولیت در دست گرفته و جزو افتخارات نظام به حساب می آید.

وی با اشاره به ویژگی های حدادعادل گفت: حضرت علی(ع) فرمودند گوهری که در نهاد انسان ها است در بحبوحه های سخت اجتماعی خود را نشان می دهد.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها با بیان اینکه حدادعادل به عنوان رئیس شورای تحول همواره دغدغه مسائل فرهنگی را داشته است، گفت: آقای حدادعادل در مناظره‌ها از اصل نظام دفاع کرد و خوش درخشید و مردم این موضوع را فراموش نخوهند کرد.