مراسم سالگرد شورای کتاب کودک در کانون

  تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ مراسم سالگرد تأسیس شورای کتاب کودک امسال در تالار مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود. شورای کتاب کودک پس از گذشت بیش از ۲۰ سال است که مراسم خود را در مرکزی دولتی برگزار می‌کند و کانون را که دستگاهی […]

 

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۴

salgard-tasis-shoraie-ketab-kodakمراسم سالگرد تأسیس شورای کتاب کودک امسال در تالار مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

شورای کتاب کودک پس از گذشت بیش از ۲۰ سال است که مراسم خود را در مرکزی دولتی برگزار می‌کند و کانون را که دستگاهی دولتی است به عنوان محلی برای برگزاری مراسم سالگرد تاسیس خود انتخاب کرده است.

نوش‌آفرین انصاری – دبیر شورای کتاب کودک – در توضیحی در این‌باره گفت: ما حدود یک ربع قرن مهمان حسینیه ارشاد بودیم و من بارها در مراسم مختلف گفته‌ام که نقش حسینیه ارشاد در پشتیبانی از نهادهای مدنی نقشی بی‌نظیر است. آقای میناچی خود از دوستان صمیمی آقای یحیی مافی – از بیان‌گذاران شورا – بودند و آقای پرویز عازم – رییس فعلی کتابخانه حسینیه ارشاد – از دانشجویان من در رشته کتابداری است. اما آن‌چه باعث این جابه‌جایی شد تغییراتی است که در محل ساختمان حسینیه اتفاق افتاده و با توجه به جمعیت انبوه قریب به ۵۰۰ نفری شورایی و نهادهای وابسته و برخاسته از دل آن امکان برگزاری مجدد آن در این مکان وجود نداشت. خوشبختانه دوستان کانون خیلی با محبت اعلام کردند که می‌توانند سالن خود را برای برگزاری این مراسم در اختیار ما بگذارند و این تجربه بزرگی خواهد بود.

مراسم سالگرد تأسیس شورای کتاب کودک در تاریخ ۱۷ اسفند از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در تالار مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

shora-ketab-kodak