متن پیام ریاست محترم جمهوری به بزرگداشت علامه محمدتقی جعفری

یکشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۷ دکتر حسن روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به بزرگداشت علامه محمدتقی جعفری که روز چهارشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد، پیامی ارسال کردند. متن پیام بدین شرح است: بزرگداشت نام و یاد علامه محمدتقی جعفری، نکوداشت مقام دانش، فضیلت و اخلاق است. نسل […]

یکشنبه, ۲۷ آبان ۱۳۹۷

Allame MohammadTaghi Jafari

دکتر حسن روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به بزرگداشت علامه محمدتقی جعفری که روز چهارشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد، پیامی ارسال کردند.

متن پیام بدین شرح است:
بزرگداشت نام و یاد علامه محمدتقی جعفری، نکوداشت مقام دانش، فضیلت و اخلاق است. نسل معاصر مسلمان و ایرانی این توفیق را داشته که در آشنایی با اندیشه، رفتار و شیوه زیست علمی آن اندیشمند زمان شناس، تصویری جذاب و زیبا از اسلام و عالم مسلمان به خاطره‌ها بسپارد.
او فیلسوفی ارجمند و والامقام و مورد قبول اندیشمندان بود، اما فرصت وعظ و خطابه و نشست و برخاست با مردم عادی را هم از دست نمی‌داد. هم حوزوی بود و هم دانشگاهی. از چنان وسعت نظر، فراخی اندیشه و بینش برخوردار بود که هیچ گروه و صنفی از لذت دیدار، مصاحبت و بهره‌گیری از دانشش محروم نبود.
علامه جعفری مروّج دین با کردار پسندیده و فروتنانه و مبلّغ دانش با وارستگی و شکیبایی بود، به این سبب جا دارد که نهادهای آموزشی، علمی و فرهنگی با معرفی آثار برجسته و سلوک اخلاقی او در توسعه دین و دانش و اخلاق گام‌هایی مؤثر بردارند.
از برگزار کنندگان این همایش ارزشمند تشکر می‌کنم و امیدوارم دانشگاه‌ها، حوزه‌ها و مراکز پژوهشی و فرهنگی کشور با اهتمام به اقداماتی از این دست، در ارتقای سرمایه‌های فرهنگی و نمادین ایران به جدّ بکوشند و بنیان‌های زیست اخلاقی و علمی را در جامعه، بیش از پیش تقویت نمایند.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران