قدردانی از استاد فرشچیان درمرکز اسلامی امام علی‌(ع) نیویورک

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۴ مرکز اسلامی امام علی (ع) در نیویورک، در مراسمی با دعوت از استاد محمود فرشچیان؛ نگارگر نامدار ایرانی به پاس خدمات فرهنگی هنری وی به ایران و اسلام، از او تجلیل و قدردانی به عمل آورد. در مراسمی که به مناسبت ایام اربعین حسینی و رحلت پیامبر […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۴

ghadrdani-ostad-farshchianمرکز اسلامی امام علی (ع) در نیویورک، در مراسمی با دعوت از استاد محمود فرشچیان؛ نگارگر نامدار ایرانی به پاس خدمات فرهنگی هنری وی به ایران و اسلام، از او تجلیل و قدردانی به عمل آورد.

در مراسمی که به مناسبت ایام اربعین حسینی و رحلت پیامبر اکرم (ص) در این مرکز برگزار شد، با دعوت از استاد محمود فرشچیان نقاش نامدار ایران و جهان و به پاس خدماتی که وی درعرصه‌ی هنری به ویژه در راه گرامیداشت اهل بیت(ع) داشته است، قدردانی به عمل آوردند.

در این مراسم، مهدی فریدزاده از استادان فرهنگ و هنر به ‌گوشه‌ای از چهره معنوی وی که در پرده آثار بی نظیرش نمایان است، اشاره داشت.

استاد محمود فرشچیان نیز در ادامه در مورد آثار و حسّ درونی خود در خلق آثار ابداعی، خاطرات پشت پرده‌ای را در مورد این آثار بیان کرد و در ادامه نیز ضمن پاسخ به پرسش‌های حضار، با علاقه مندان به آثار خود عکس یادگاری گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین محمد اسلامی، امام جماعت مرکز اسلامی امام علی (ع) نیویورک هم به بیان زندگینامه این هنرمند جهانی پرداخت والطاف اهل بیت(ع) به این استاد و خدمات خالصانه و بی نظیر وی در راه گرامیداشت اهل بیت (ع) را یادآور شد. در این مراسم که با حضور غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و دیگر کارکنان دفتر نمایندگی کشورمان و با استقبال گرم ایرانیان ساکن آمریکا برگزار شد، تندیس یادبودی به نشانه قدردانی از استاد فرشچیان به وی تقدیم شد.