فراخوان شرکت در نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع «زمینه‌های تحقق و ضمانت‌های اجرا» در بهار ۱۳۹۹ برگزار می‌شود. در متن فراخوان این همایش ملی آمده است: «اکنون که الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بهره‌گیری از پیشنهادهای مراجع رسمی جمهوری اسلامی و نخبگان و صاحب‌نظران جامعه در مراحل نهایی ارتقاء و تکمیل قرار دارد، تحقق آن […]

logo conf9 lite

نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع «زمینه‌های تحقق و ضمانت‌های اجرا» در بهار ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

در متن فراخوان این همایش ملی آمده است: «اکنون که الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با بهره‌گیری از پیشنهادهای مراجع رسمی جمهوری اسلامی و نخبگان و صاحب‌نظران جامعه در مراحل نهایی ارتقاء و تکمیل قرار دارد، تحقق آن از طریق تحول عمیق و گسترده اجتماعی و نیز اجرای آن با تصمیم و اراده نظام جمهوری اسلامی مهم‌ترین دل نگرانی علاقه‌مندان به پیشرفت کشور و منتقدان الگوی پیشرفت است.
تحقق موفق الگو مستلزم فراهم شدن زمینه‌های اجتماعی مناسب در بخش‌های مختلف و مشارکت فراگیر و امیدوارانه مردمی است. هم‌چنین با توجه به عدم اجرای مطلوب اسناد برنامه‌ای کشور ضمانت‌های حقوقی و اراده حاکمیتی برای اجرای الگو ضروری است.
از این‌رو این دو موضوع که پیوندی وثیق با هم دارند، به منزله مبرم‌ترین بحث علمی و راهبردی فراروی جریان پیشرفت کشور قرار دارد. در این کنفرانس با بهره‌گیری از تجارب جهانی و درس آموخته‌های اجرای اسناد پیشین کشور و بررسی روش‌های نوین و روزآمد اجرا و پایش سیاست‌ها و برنامه‌های رایج توسعه، الزامات، بایسته‌ها و دشواری‌های پیاده‌سازی الگو بررسی خواهد شد و راهکارهای تبدیل الگو به گفتمان و عزم ملی و مشارکت همگانی در فرآیند تحقق و نظام پایش و نظارت بر حسن اجرای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت. »
براساس اعلام دبیرخانه این کنفرانس، دانشگاه های تهران، بوعلی سینا، علامه طباطبائی، شهید بهشتی، امام صادق(ع)، هنر اسلامی تبریز، هنر، هنر اصفهان، صنعتی اصفهان، صنعتی سیرجان، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی امیر کبیر، کاشان، گیلان، یزد، علوم اسلامی رضوی، زابل، خلیج فارس – بوشهر، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم، علم و صنعت ایران، تربیت مدرس و دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران از جمله حامیان این رویداد علمی و فرهنگی خواهند بود.
علاقه‌مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه محورهای موضوعی و چارچوب ارائه مقالات، به وبگاه http://conference.olgou.ir  مراجعه نمایند.

poster.lite1