عضویت رایگان اهالی قلم در کتابخانه ملی

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۴ موسسه خانه کتاب و سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای ارائه خدمات رفاهی به اهل قلم توافق کردند. به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در دیداری که بین مجید غلامی جلیسه؛ مدیر عامل موسسه خانه کتاب و غلامرضا امیرخانی؛ معاون کتابخانه ملی صورت گرفت، این دو […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۴

khane-ketab-ahle-ghalamموسسه خانه کتاب و سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای ارائه خدمات رفاهی به اهل قلم توافق کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در دیداری که بین مجید غلامی جلیسه؛ مدیر عامل موسسه خانه کتاب و غلامرضا امیرخانی؛ معاون کتابخانه ملی صورت گرفت، این دو نهاد برای ارائه خدمات رفاهی به اهالی قلم به توافق رسیدند.

بر اساس توافق صورت گرفته، ۶ هزار و ۱۰۰ نفر از اهالی قلم که کارت اهل قلم را دریافت کرده اند، می‌توانند به صورت رایگان به عضویت کتابخانه ملی درآیند.

گفتنی است برای عضویت در کتابخانه ملی، شرایط تحصیلی مانند داشتن مدرک کارشناسی ارشد و دکترا الزامی است و در غیر اینصورت افراد نمی‌توانند کارت کتابخانه ملی را دارا باشند. خانه کتاب با انعقاد این تفاهمنامه این امکان را فراهم کرده که اعضای سایت اهل قلم بدون داشتن این شرایط و بدون طی پروسه اداری بتوانند به صورت رایگان به عضویت کتابخانه ملی درآیند.

بر این اساس، فراخوانی برای سایت اهل قلم (www.ahleghalam.ir) منتشر شده تا علاقه‌مندان در این زمینه ثبت نام به عمل آورند. پس از ثبت نام، اطلاعات اهالی قلم از طریق سایت اهل قلم در اختیار سازمان اسناد و کتابخانه ملی قرار می گیرد و پس از صدور کارت، این کارت‌ها توسط خانه کتاب برای متقاضیان ارسال می‌شود.

موسسه خانه کتاب برای ارائه خدمات رفاهی به اعضای سایت اهل قلم از اواخر سال ۱۳۹۳ تاکنون تفاهم‌نامه‌هایی را با نهادهایی مانند خانه هنرمندان ایران و رادیو فرهنگ منعقد کرده است. به تازگی نیز با یکی از موسسات بیمه، رایزنی‌های اولیه صورت گرفته تا آن گروه از اهل قلم که کارت اهل قلم دارند، بتوانند از انواع بیمه های اموال، اشخاص و مسئولیت از جمله بیمه اتومبیل، بیمه آتش سوزی، بیمه عمر و پس انداز استفاده کنند.