ششمین دوره آموزشی «فصوص الحکم ابن عربی» با تدریس دکتر حسن بلخاری

ششمین دوره آموزشی «فصوص الحکم ابن عربی» در قالب برنامه علمی «مدرسه انجمن» با تدریس دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در ساختمان شماره ۲ انجمن برگزار می‌شود. در این دوره آموزشی که دوشنبه‌ها از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۷:۳۰ برگزار می‌شود،  شرح کتاب «فصوص الحکم» به عنوان مهمترین اثر «محی‌الدین بن عربی» […]

ششمین دوره آموزشی «فصوص الحکم ابن عربی» در قالب برنامه علمی «مدرسه انجمن» با تدریس دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در ساختمان شماره ۲ انجمن برگزار می‌شود.

در این دوره آموزشی که دوشنبه‌ها از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۱۷:۳۰ برگزار می‌شود،  شرح کتاب «فصوص الحکم» به عنوان مهمترین اثر «محی‌الدین بن عربی» عارف پرآوازه جهان اسلام، به علاقه مندان به مباحث عرفان نظری ارائه خواهد شد.
محی الدین‌بن عربی (۵۶۰-۶۳۸ق‌/۱۱۶۵-۱۲۴۰م‌)، معروف‌ به‌ شیخ‌ اکبر، از جمله عرفا و دانشمندان بزرگ‌ جهان‌ اسلام‌ است. دو کتاب «فصوص الحکم» و« فتوحات مکیه » او در نزد اهل عرفان و حکمت بسیار شهرت دارد، این عارف بزرگ جهان اسلام که او را پدر عرفان نظری خوانده‌اند، از دوران کودکی و اوان نوجوانی در معرض نفحات الهی و عنایات ربانی واقع و از ذوق و وجد وکشف و حال برخوردار شد، اما ورود او به طریق تصوف به‌طور رسمی در ۲۱ سالگی در سال ۵۸۰ ق در شهر اشبیلیه رخ داد تا آنجا که در زمانی کوتاه به مقامات قدسی نائل آمد؛ چنانکه  خود او در «فتوحات مکیه» آورده است: «نلت هذه المقامات فی دخولی هذه الطریقه سنه ثمانین و خمسمائه فی مده یسیره».
ساختمان شماره ۲ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان انقلاب اسلامی، بعد از خیابان ابوریحان، ساختمان فروردین، طبقه ۴ واحد ۱۱ واقع است.