«شب های بخارا» به دکتر عباس ماهیار رسید

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۰۳ دی ۱۳۹۳ شب دکتر عباس ماهیار، روز دوشنبه هشتم دی ماه سال جاری در کانون زبان فارسی برگزار می‌شود. در این نشست دکتر محمود عابدی، دکتر سعید حمیدیان، دکتر عبدالحسین فرزاد، دکتر محمدرضا ترکی و دکتر علیرضا حاجیان نژاد سخنرانی می‌کنند. این نشست از سوی مجلۀ بخارا و با همکاری […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۰۳ دی ۱۳۹۳

shab-abbas-mahyarشب دکتر عباس ماهیار، روز دوشنبه هشتم دی ماه سال جاری در کانون زبان فارسی برگزار می‌شود.

در این نشست دکتر محمود عابدی، دکتر سعید حمیدیان، دکتر عبدالحسین فرزاد، دکتر محمدرضا ترکی و دکتر علیرضا حاجیان نژاد سخنرانی می‌کنند.
این نشست از سوی مجلۀ بخارا و با همکاری بنیاد ملت، بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار و گنجینۀ پژوهشی ایرج افشار، روز دوشنبه هشتم آبان از ساعت ۱۷ در کانون زبان فارسی به نشانی خیابان ولیعصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، شمارۀ ۱۲ برگزار می‌شود.
دربارۀ دکتر عباس ماهیار
دکتر عباس ماهیار در هشتم دی ماه سال ۱۳۱۶ در شهرستان عجب¬شیر از توابع مراغه در استان آذربایجان شرقی دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی را در دبستان سعدی و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان فردوسی و لقمان در شهر تبریز به پایان رساند. در مهر ماه ۱۳۳۶ وارد دانشسرای عالی تبریز گردید و در رشتۀ زبان و ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل گردید. او در سال ۱۳۵۰ وارد مقطع کارشناسی ارشد و در سال ۱۳۵۳ به دورۀ دکتری در دانشگاه تهران راه یافت. دکتر ماهیار در سال ۱۳۵۷ با درجه «الف» از مقطع دکتری فارغ التحصیل شد. عنوان پایان نامه او «تصحیح انتقادی دیوان اثیر اخسیکتی» بوده است.