سومین همایش ملی نقد ادبی

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۲ سومین همایش ملی نقد ادبی به همت انجمن علمی نقد ادبی ایران و پژوهشگاه علوم انسانی، زمستان سال ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد. سومین همایش ملی نقد ادبی با محوریت ادبیات داستانی، توسط انجمن علمی نقد ادبی و پژوهشگاه علوم انسانی و چند نهاد فرهنگی دیگر از جمله انجمن ادبیات داستانی […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۲

hamayeshnaghdadabiسومین همایش ملی نقد ادبی به همت انجمن علمی نقد ادبی ایران و پژوهشگاه علوم انسانی، زمستان سال ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد.

سومین همایش ملی نقد ادبی با محوریت ادبیات داستانی، توسط انجمن علمی نقد ادبی و پژوهشگاه علوم انسانی و چند نهاد فرهنگی دیگر از جمله انجمن ادبیات داستانی وابسته به فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی و مرکز تحقیقات زبان و ادب فارسی برگزار خواهد شد.

این همایش دو روزه اسفند ماه ۱۳۹۲ در پژوهشگاه علوم انسانی برگزار می شود و برنامه‌های آن در حال قطعی شدن است.

همچنین قرار است دوره تخصصی نقد ادبی توسط انجمن نقد ادبی در ماه پایانی تابستان امسال برپا شود. این دوره به مدت یک هفته برگزار می‌شود و زمان برپایی آن هم هفته اول شهریور خواهد بود.

این دوره تخصصی با ۵ استاد و ۵ موضوع برگزار می‌شود و اساتید آن در دو سطح برای استادان و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌کنند. اسامی استادان این دوره به تفکیک موضوعی که تدریس می‌کنند نیز به ترتیب زیر است:

فرزان سجودی: نشانه‌شناسی اجتماعی و کاربرد آن در نقد ادبی

مرتضی بابک معین: نقد مضمونی

حمیدرضا شعیری: تحلیل گفتمان ادبی- هنری

بهمن نامور مطلق: بینامتنیت

امیرعلی نجومیان: مطالعات فرهنگی

جلسات این دوره آموزشی با همکاری دانشگاه تربیت مدرس و به مدت ۳۰ ساعت برگزار خواهد شد.