سومین جلسه شورای سیاست گذاری همایش بین المللی عطار نیشابوری

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ سومین جلسه شورای سیاست گذاری همایش بین المللی عطار نیشابوری برگزار شد. جلسه شورای همایش بین المللی عطار نیشابوری در روز شنبه مورخ ۲۸/۱۱/۹۶ ساعت ۱۰ صبح با حضور آقایان دکتر بلخاری، دکتر محقق، دکتر سرابی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علیزاده؛ دبیرخانه انجمن […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۶

IMG 9374سومین جلسه شورای سیاست گذاری همایش بین المللی عطار نیشابوری برگزار شد.

جلسه شورای همایش بین المللی عطار نیشابوری در روز شنبه مورخ ۲۸/۱۱/۹۶ ساعت ۱۰ صبح با حضور آقایان دکتر بلخاری، دکتر محقق، دکتر سرابی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علیزاده؛ دبیرخانه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خراسان رضوی، کاوه خورابه،  وحیدرضا قربانی و خانم‌ها نوش آفرین انصاری، حمیده حجازی، سهیلاسادات تیموریان و مریم ظهرمعتدن در دفتر ریاست محترم انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
در ابتدای جلسه گزارشی در مورد کارهای انجام شده توسط خانم حجازی به قرار ذیل ارائه گردید:
–    از حدود ۲۶۰ مقاله ارسالی تقریبا ۱۰۰ مقاله مورد تایید داوران قرار گرفته است. ۹۰ درصد مقالات در اختیار داور اول و ۵۰ درصد در اختیار داور دوم قرار دارند.
–    چکیده مقالات در سه مجلد به تعداد مقالات پذیرفته شده به صورت برگزیده، چکیده و خلاصه مقاله چاپ شود و همچنین کل مقالات به صورت لوح فشرده منتشر خواهند شد و نیز برگزیده مقالات در دو نشریه حکمت نامه و نامه انجمن به چاپ خواهند رسید و همچنین به صورت نمایه در سامانه ISC قرار می‌گیرند.
–    پیش‌بینی ۲۵ سخنرانی تخصصی در دو روز افتتاحیه و اختتامیه همایش تهران و نیشابور در دو پنل صبح و عصر و کارگاه و پوستر همایش
–    پرداخت هزینه جهت صدور گواهی مقالات پذیرفته شده و حضور در کارگاه‌ها توسط شرکت‌کنندگان
سپس آقای دکتر سید سعید سرابی با اعلام خرسندی از برگزاری همایش بین المللی عطار با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و مؤسسه مطالعات اسلامی اعلام کردند: خراسان رضوی آمادگی برگزاری همایش در مشهد و نیشابور را با کلیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز دارد.
ایشان همچنین فرمودند: با توجه به برگزاری همه ساله همایش عطار در نیشابور و انجام برخی آداب و کارهای رایج از جمله برگزاری کنگره ملی شعر طوس، گلباران، اجرای موسیقی و برخی کارهای مردمی و انجام فعالیتهای علمی و هنری با محوریت دانشگاه‌ها در دستور کار خود داریم و امسال دانشگاه آزاد با همکاری آقای دکتر نوروز و خانم دکتر اشرف زاده، عطار شناس برجسته عهده‌دار انجام امور خواهند بود.
همچنین ایشان پیشنهاد کردند که مراسم افتتاحیه در شهر نیشابور که کانون توجه‌هاست با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و در محل آرامگاه عطار نیشابوری برگزار شود.
مقرر گردید هزینه های اسکان، پذیرایی، ایاب و ذهاب، ترانسفر فرودگاه و بازدید از مراکز فرهنگی هنری شهر نیشابور به تعداد حدود ۵۰ نفر توسط اداره ارشاد خراسان رضوی، تهیه هدایای فرهنگی برای اهدا به مهمانان در نیشابور و رونمایی از آثار منتشره در مراسم افتتاحیه در نیشابور انجام گردد.
تهیه نشان نیشابور جهت اهدا به برخی افراد خاص و ویژه از دیگر تعهدات مدیرکل وزارت ارشاد خراسان رضوی بود.
طراحی و چاپ کارت دعوت و پوستر مراسم تا نیمه دوم اسفندماه انجام شود.
بر اساس نظر اکثریت هزینه ایاب و ذهاب مهمانان خارجی بر عهده خودشان خواهد بود و باید هر چه سریعتر طی مکاتبه‌ای با صاحبان مقاله این امر به اطلاع آنان برسد تا در اسرع وقت نسبت به تهیه بلیط اقدام نمایند.
آقای دکتر محقق فرمودند: با توجه به اینکه همایش عطار نخست از موسسه مطالعات اسلامی آغاز شده است، باید روز دوم همایش و اختتامیه در تهران برگزار شود.
در ادامه آقای قربانی، معاون اجرایی انجمن اظهار کردند: جهت مشخص کردن امکانات و برنامه های همایش تفاهم نامه ای به امضای طرفین برگزار کننده برسد.
رایزنی با وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات جهت تهیه بلیط و سایر کمکها، چاپ مجدد کتابهای خسرونامه، اسرارنامه، اشترنامه و مجموعه مقالات، ثبت لوگوی سازمانها و نهادهای همکار در پشت جلد کتاب‌هایی که قرار است چاپ شوند، تهیه کنداکتور و ریزبرنامه‌ها از دیگر تصمیمات شورای همایش بود.
در آخر پیشنهاد شد که دو نماینده از طرفین جهت پیگیری امور انتخاب شوند، از طرف انجمن آقای کاوه خورابه و از طرف اداره ارشاد خراسان رضوی آقای علیپور برگزیده شدند.

IMG 9370IMG 9374

IMG 9378IMG 9382

IMG 9383