سفر رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به استان فارس

حجت الاسلام والمسلمین ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مورخ ۸۹/۱۲/۰۷ در سفر به استان فارس با دکتر احمدزاده، استاندار فارس به دیدار و گفتگو پرداخت.

didareshirazحجت الاسلام والمسلمین ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مورخ ۸۹/۱۲/۰۷ در سفر به استان فارس با دکتر احمدزاده، استاندار فارس به دیدار و گفتگو پرداخت.

در این دیدار در خصوص اعضای هیأت امنای انجمن استان فارس و تجلیل از مفاخر این استان بحث و گفتگو صورت گرفت.
در این سفر ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در مراسم افتتاح یک مرکز فرهنگی شرکت نموده و از خانه فرهنگ فارسیان دیدار کرد.

اقدامات فرهنگی استاندار فارس، الگویی برای سایر استان‌ها

رئیس مرکز آثار و مفاخر فرهنگی کشور در مراسم آیین افتتاح نخستین ایستگاه کتابخانه شبانه روزی رایگان همگانی در شهر مقدس شیراز با حضور آیت الله سید علی اصغر دستغیب نماینده مردم شریف استان فارس در مجلس خبرگان رهبری  و دکتر احمدزاده استاندار فارس با تقدیر از روحیه فرهنگی مردم فارس و با اشاره به دست آوردهای مفاخر و هنرمندان حوزه های فرهنگی این استان اظهار داشت: تلاش جمعی برای دست یابی به اهداف فرهنگی استان فارس بسیار ارزنده و ارزشمند است و راه اندازی کتابخانه شبانه روزی در شهر مقدس شیراز نشان از اهمیت ترویج فرهنگ کتاب خوانی در نزد مردم و مسئولان فارس دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد ادبی با اشاره به تلاش ها و اقدامات مهم و موفق دکتر احمد زاده استاندار فارس در حوزه فرهنگی فارس افزود: حمایت ها و تدابیر مدیریت ارشد فارس بستر بسیار مناسبی برای فعالیت جامعه فرهنگی و هنری استان ایجاد کرده و این روند باید به عنوان الگویی در سطح ملی ارائه شود.
حجت الاسلام والمسلمین ادبی خاطر نشان کرد: پیشینه غنی فرهنگی فارس با چنین گام هایی بیشتر و بهتر به همگان معرفی می شود و در این راستا نیز انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور حمایت های خود را از طرح های فرهنگی اهالی استان افزایش خواهد داد.

وی همچنین ابراز داشت: فرهنگ کتاب خوانی و علم اندوزی از مهمترین تعالیم الهی است و در این مسیر دست اندرکاران امر فرهنگ موفق به کسب درجات معنوی  ارزشمندی می شوند.

شایان ذکر است کتابخانه شبانه روزی رایگان استاد حسن امداد که برای استفاده همگانی ایجاد شده، روبروی ساختمان معاونت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در چهارراه حافظیه و به ابتکار داریوش نوید گوئی مدیر انتشارات نوید شیراز بر پا شده است.

http://www.farsp.ir/view.php?newsid=2913&title

ایده های نو و اندیشه خلاق استاندار فارس الگویی ارزشمند و ماندگار در برنامه های فرهنگی است

حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور از خانه فرهنگ و هنر فارسیان بازدید کرد.

در این بازدید، رئیس انجمن آثار و مفاخر کشور با فعالیت ها و برنامه های این مرکز فرهنگی آشنا شد و ضمن تقدیر از ابتکار استان فارس در راه اندازی این مرکز گفت: خانه فرهنگ و هنر فارسیان در فارس نماد فرهنگ پایا و پویای ایرانی و فرهنگ فاخر و اصیل مردمان فرهنگی و فرهنگدوست فارس است.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور اذعان داشت: ایده های نو و اندیشه خلاق دکتر احمدزاده استاندار فارس الگویی ارزشمند و ماندگار در برنامه ها و اقدامات فرهنگی است.

http://www.farsp.ir/view.php?newsid=2898&title