رونمایی از ۵ عنوان کتاب در آیین اختتامیه جشنواره خلیج فارس

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ دبیر سومین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس از رونمایی از ۵ عنوان کتاب با موضوع خلیج فارس و اجرای یک قطعه موسیقی با حضور ۴۰ هنرمند در آیین اختتامیه این رویداد فرهنگی هنری خبر داد. همایون امیر زاده، در مورد برنامه های اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی ، […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۰ فروردین ۱۳۹۲

jashnvarekhalijfarsدبیر سومین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس از رونمایی از ۵ عنوان کتاب با موضوع خلیج فارس و اجرای یک قطعه موسیقی با حضور ۴۰ هنرمند در آیین اختتامیه این رویداد فرهنگی هنری خبر داد.

همایون امیر زاده، در مورد برنامه های اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی ، هنری خلیج فارس گفت: در آیین پایانی این جشنواره که دهم اردیبهشت ماه در هرمزگان برگزار خواهد شد از ۵ عنوان کتاب رونمایی می شود.

وی افزود : یکی از کتابها در مورد دریادار بایندر، یکی از فرماندهان نیروی دریایی است و ۴ عنوان کتاب دیگر ناظر بر بحث های علمی و پژوهشی در حوزه خلیج فارس خواهد بود که اسامی آنها هنوز نهایی نشده است .

وی از اجرای یک چکامه با تمام ظرفیت های محلی استان هرمزگان با حضور ۴۰ هنرمند هرمزگانی خبر داد و اظهار داشت : خوانندگی گروه کرال را اسحاق احمدی بر عهده دارد و شعر آن نیز سروده شاعر هرمزگانی علی رضایی است، این گروه در حال تمرین این قطعه هستند .

امیر زاده به اجرای برنامه های متنوع از هفتم تا دهم اردیبهشت ماه در سراسر کشور و استان هرمزگان اشاره کرد و گفت : به پیشنهاد مدیر کل آموزش و پرورش استان قرار است به مناسبت روز معلم (یازدهم اردیبهشت ماه) یک روز به عنوان «معلم و خلیج فارس» نامگذاری شده و به همین مناسبت جشنواره ای با این محوریت برگزار و آثار معلمان در این حوزه مورد ارزیابی قرار گیرد .

وی افزود : در تمامی مدارس این استان نیز برنامه ویژه به همین مناسبت برگزار خواهد شد.

دبیر سومین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج فارس گسترش فعالیت‌های فرهنگی هنری در راستای پاسداری از هویت ملی و بین‌المللی خلیج فارس را از مهم‌ترین اهداف این جشنواره برشمرد و گفت: خلیج فارس به عنوان مهد صلح و دوستی در منطقه، تقویت گفتمان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه و جهان، شناسایی، معرفی و قدردانی از پدیدآورندگان برتر آثار فاخر فرهنگی، هنری، ادبی، علمی، پژوهشی و تاریخی و کمک به تولید و انتشار گسترده‌ این آثار در حوزه خلیج فارس از دیگر اهداف این جشنواره است.

اختتامیه سومین جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس دهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ در استان هرمزگان برگزار می شود.