رونمایی از گزیده بیانات رهبر فرزانه انقلاب درباره زبان و ادب فارسی

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۱ همزمان با ایام دهه فجر کتاب «کلمه طیبه» دربرگیرنده گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری که در اهمیت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در جهان است، روز شنبه ۱۴ بهمن با حضور جمعی از مترجمان، نویسندگان، ادیبان و پژوهشگران در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رونمایی می‌شود. […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۱

kalametayebeهمزمان با ایام دهه فجر کتاب «کلمه طیبه» دربرگیرنده گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری که در اهمیت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در جهان است، روز

شنبه ۱۴ بهمن با حضور جمعی از مترجمان، نویسندگان، ادیبان و پژوهشگران در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رونمایی می‌شود.

کتاب کلمه طیبه شامل گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری در اهمیت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در جهان، با حضور جمعی از مترجمان و نویسندگان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رونمایی می‌شود.

این کتاب از سوی مرکز گسترش زبان و ادبیات فارسی، به عنوان متولی گسترش این میراث کهن در خارج از کشور و به منظور تدوین نقشه راه پنج ساله، در تلاش برای جمع آوری اسناد فرادستی از میان سخنان مقام معظم رهبری از سال ۱۳۶۹ تا ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۰ جستجو شده است.

این سخنان براساس لوح فشرده «حدیث ولایت» از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است و سایت دفتر مقام معظم رهبری و کتاب «رهنمون» شامل مجموعه بیانات مقام معظم رهبری درباره اصول و مبانی فعالیت‌ها در حوزه بین‌الملل استخراج شده است.

کتاب «کلمه طیبه» از سوی مرکز گسترش زبان و ادبیات فارسی سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی تهیه و توسط موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی برای نخستین بار در شمارگان ۱۵۰۰ نسخه چاپ و منتشر شده است.

در این مراسم ترجمه کتاب «مردمسالاری دینی» (مجموعه مقالات) که به اهتمام محمدباقر خرمشاد، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گردآوری و توسط مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی به دو زبان انگلیسی و عربی ترجمه و منتشر شده است، هم رونمایی می‌شود.