رونمایی از کتاب سخنگوی «گلستان سعدی» در فرهنگسرای ابن سینا

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ آیین رونمایی از کتاب سخنگوی «گلستان سعدی» چهارشنبه، ۲۵ فروردین با حضور چهره‌های حوزه فرهنگ و ادب و هنر پارسی در فرهنگسرای ابن سینا برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری روابط عمومی انتشارات نوین کتاب گویا، مراسم رونمایی از کتاب سخنگوی «گلستان سعدی» با حضور چهره‌هایی از حوزه […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۴ فروردین ۱۳۹۵

ronamaei-az-ketab-sokhango-golestan-saadiآیین رونمایی از کتاب سخنگوی «گلستان سعدی» چهارشنبه، ۲۵ فروردین با حضور چهره‌های حوزه فرهنگ و ادب و هنر پارسی در فرهنگسرای ابن سینا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی انتشارات نوین کتاب گویا، مراسم رونمایی از کتاب سخنگوی «گلستان سعدی» با حضور چهره‌هایی از حوزه فرهنگ و ادب و همچنین با اجرای قطعاتی از موسیقی این اثر توسط نوازندگان و همین طور اجرای چند حکایت از گلستان سعدی برگزار خواهد شد.

در این برنامه که روز چهارشنبه، ۲۵ فروردین، ساعت ۱۷:۳۰ در سالن همایش‌های فرهنگسرای ابن سینا واقع در شهرک غرب، خیابان ایران‌زمین، تقاطع خیابان خوردین برگزار می‌شود دکتر میرجلال‌الدین کزازی و دکتر یحیی یثربی سخنرانی می‌کنند.

در معرفی این اثر آمده: «سعدی بخشی از فرهنگ و تاریخ ایران است و «گلستان» اثر بی‌بدیل سعدی. به همت موسسه نوین کتاب گویا، این اثر بی‌بدیل – «گلستان سعدی» – به صورت شنیداری و در قالب کتاب سخنگو تولید و منتشر شده است. این اثر که شامل نسخه کامل گلستان، دیباچه و هشت باب آن است، مدت زمانی حدود ۶۰۰ دقیقه دارد. روایت حکایت‌ها را احسان چریکی بر عهده داشته و خوانش شعرها هم با صدای الهام نامی است. ضمن آن‌که طنین آواز و تصنیف‌خوانی مهدی شیرازیان را هم می‌توان در جای جای آن شنید. از ویژگی‌های این اثر به ضبط و تولید حرفه‌ای آن از یک سو، و نظارت کارشناسانه استادان ادبیات بر نحوه خوانش گلستان از دیگر سو می‌توان اشاره کرد. همچنین آهنگسازی این اثر توسط مهدی زارع انجام شده است.»