رونمایی از مجموعه مقالات همایش میراث مشترک ایران و هند

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۳ مراسم رونمایی از مجموعه مقالات ۶جلدی اولین همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و هند» روز چهارشنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۳ از ساعت ۱۰ الی ۱۲ برگزار می‌شود. در این مراسم جناب آقای دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و رئیس انجمن ترویج زبان و ادب […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۳

mirasiranohand

مراسم رونمایی از مجموعه مقالات ۶جلدی اولین همایش بین‌المللی «میراث مشترک ایران و هند» روز چهارشنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۳ از ساعت ۱۰ الی ۱۲ برگزار می‌شود.

در این مراسم جناب آقای دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و رئیس انجمن ترویج زبان و ادب فارسی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.
این همایش توسط مجمع ذخایر اسلامی در دانشکدۀ زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران به نشانی خیابان امیرآباد شمالی، دانشکدۀ زبان‌ها و ادبیات خارجی، سالن خلیج فارس برپا می‌شود.
در این مراسم که با سخنرانی دکتر فتح الله مجتبائی، دکتر حداد عادل و دکتر ژاله آموزگار تشکیل می‌شود، علی صادقی از مرکز نخبگان شاهد، عبدالجبار کاکایی و اردشیر خورشیدیان رئیس انجمن موبدان زرتشتیان تهران نیز حضور خواهند داشت.
در این مراسم همچنین از کتاب منتخب نغمۀ خداوندی تألیف دکتر فرزانه لطفی نیز رونمایی خواهد شد.
لازم به توضیح است اولین همایش بین‌المللی میراث مشترک ایران و هند ۴مهرماه۹۲ با حضور استادان خارجی و داخلی در دانشگاه مفید توسط مجمع ذخائر اسلامی برگزار گردید. در این همایش علمی حدود ۲۰۰ مقاله ارائه شد و چندین سخنران داخلی و خارجی حضور داشتند.
این همایش با رویکرد تقویت روابط فرهنگی و تاکید بر مشترکات میان دو کشور هند و ایران، با همکاری مجمع ذخایر اسلامی، مؤسسه تاریخ علم و فرهنگ، سازمان میراث فرهنگی، کتابخانۀ ملی و دانشگاه مفید برگزار شد