رونمایی از فیلم مستند پرتره دکتر سیدجعفر شهیدی

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۳ فیلم مستند پرتره دکتر سیدجعفر شهیدی با عنوان “… و من غواص و دریا میکده” در باغ‌موزه نگارستان ۲۴ دی‌ماه ۹۳ رونمایی می‌شود. موزه تاریخ و مفاخر دانشگاه تهران با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، از فیلم مستندپرتره “… و من غواص و دریا میکده”  در […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۲ دی ۱۳۹۳

mostanad-partare-seyed-jafar-shahidiفیلم مستند پرتره دکتر سیدجعفر شهیدی با عنوان “… و من غواص و دریا میکده” در باغ‌موزه نگارستان ۲۴ دی‌ماه ۹۳ رونمایی می‌شود.

موزه تاریخ و مفاخر دانشگاه تهران با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، از فیلم مستندپرتره “… و من غواص و دریا میکده”  در باغ موزه نگارستان رونمایی می کند. طراح، پژوهشگر و کارگردان این فیلم، آقای منوچهر مشیری، کارگردان شناخته شده سینمای مستند است. این فیلم مستندی از دکتر سیدجعفرشهیدی است و به دلیل نزدیک شدن زمان هفتمین سالگرد درگذشت او در تاریخ ۲۴ دی ماه ۹۳ برای نخستین بار در باغ موزه نگارستان نمایش عمومی می شود.
این فیلم یکی از سه فیلمی است که منوچهر مشیری درباره سه تن ازبزرگان لغت نامه ساخته است. دو فیلم دیگر درباره علی اکبر دهخدا و محمد معین است و قرار است در مناسبت های دیگری در باغ موزه نگارستان رونمایی شود.