رونمایی از دانشنامه فلسفه اخلاق

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ مراسم رونمایی از دانشنامه فلسفه اخلاق ترجمه و تدوین دکتر ان شاالله رحمتی با حضور تعدادی از علاقمندان و اساتید دانشگاه در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد. در این مراسم مصطفی ملکیان کتاب دانشنامه فلسفه اخلاق را بهترین کتاب زبان فارسی در باب فلسفه اخلاق دانسته و […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۱۱ خرداد ۱۳۹۳

daneshname-falsafe-akhlagh

مراسم رونمایی از دانشنامه فلسفه اخلاق ترجمه و تدوین دکتر ان شاالله رحمتی با حضور تعدادی از علاقمندان و اساتید دانشگاه در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی برگزار شد.

در این مراسم مصطفی ملکیان کتاب دانشنامه فلسفه اخلاق را بهترین کتاب زبان فارسی در باب فلسفه اخلاق دانسته و گفت: لازم است کلیه دانشجویان و علاقمندان به فلسفه اخلاق این کتاب را کلمه به کلمه یاد بگیرند تا شناختی بسیار دقیق، روشن و معتدل از اخلاق پیدا کنند.
در ابتدای این جلسه دکتر رحمتی مترجم کتاب نیز با اشاره به چاپ اولیه این کتاب در سال ۷۸ تحت عنوان فلسفه اخلاق گفت: این کتاب آخرین ویرایش دایره المعارف پل ادواردز است که شامل ۶۷ مقاله بوده و علاوه بر ترتیب الفبایی ترتیب موضوعی نیز دارد.
این استاد گروه فلسفه دانشگاه آزاد گفت: جامعه ما سخت نیازمند اخلاقی زیستن است و فلسفه می‌تواند در بهبود وضعیت اخلاقی جامعه نقش بسزایی ایفا کند.
و در در پایان این مراسم کتاب “دانشنامه فلسفه اخلاق” توسط استاد مصطفی ملکیان رونمایی شد.