رونمایی از ترجمه فارسی دانشنامه امیرالمومنین (ع) در شهر آفتاب

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ دانشنامه «امام امیرالمومنین علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام» اثر علامه مرحوم باقر شریف القرشی به همت سید محمد صالحی به فارسی ترجمه و از سوی مجمع جهانی شیعه‌شناسی منتشر شد. این اثر در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود. به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی شیعه‌شناسی، […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

tarjome-farsi-daneshname-amiralmomeninدانشنامه «امام امیرالمومنین علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام» اثر علامه مرحوم باقر شریف القرشی به همت سید محمد صالحی به فارسی ترجمه و از سوی مجمع جهانی شیعه‌شناسی منتشر شد. این اثر در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی شیعه‌شناسی، دکتر آیت پیمان، مدیر این مجمع درباره انتشار این اثر گفت: این کتاب ترجمه بسیار باارزش موسوعه «الامام‌ امیرالمومنین» به زبان عربی و تالیف مولف فقید مرحوم علامه محقق باقر شریف القرشی است که عمر پر برکت خود را در نجف اشرف به تحقیق و پژوهش و ارائه کتاب‌های ارزشمند در زمینه زندگی‌نامه اهل بیت عصمت و طهارت و بیان جایگاه والا و باعظمت ایشان در نظام هستی و ابعاد حیات آن ذوات مقدسه صرف کرده است.

وی افزود: این اثر در ۱۲ جلد ترجمه و در دست چاپ قرار دارد. در جلد نخست از این دانشنامه می‌توان موضوعات مهمی را به‌طور تحقیقی و مستند مشاهده کرد که از آن‌جمله می‌توان به بیان چگونگی ولادت منحصر به‌فرد امیرالمومنین (ع) در خانه خدا، چگونگی نامگذاری حضرت علی (ع)، القاب حضرت، پرورش حضرت علی (ع) به‌دست رسول خدا، ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به‌فرد امیرالمومنین، امیرالمومنین در آیینه کتاب خدا، بیان جایگاه امیرالمومنین در قالب روایات اهل بیت (ع) و جایگاه و خدمات حضرت علی (ع) در چگونگی شکل‌گیری انقلاب اسلامی رسول اکرم (ص) اشاره کرد.