دیدار معاون اول رئیس جمهور با اعضای انجمن آثار و مفاخر

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۹ معاون اول رئیس جمهور: فعالیت‌های فرهنگی باید نتایج روشن و مؤثر داشته باشد معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار اعضای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با اشاره به فعالیت‌های موازی در حوزۀ فرهنگ گفت: فعالیت‌های فرهنگی باید نتایج روشن و مؤثر داشته باشد و […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۸۹

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۹
معاون اول رئیس جمهور: فعالیت‌های فرهنگی باید نتایج روشن و مؤثر داشته باشد
معاون اول رئیس‌جمهور در دیدار اعضای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با اشاره به فعالیت‌های موازی در حوزۀ فرهنگ گفت: فعالیت‌های فرهنگی باید نتایج روشن و مؤثر داشته باشد و اثربخشی آن در جامعه محسوس باشد.
محمدرضا رحیمی با اشاره به اهمیت ارتباط مطلوب‌تر با دانشمندان و مفاخر ایرانی داخل و خارج از کشور تأکید کرد: در حوز فرهنگ نیازمند آن هستیم که کارهای اصولی بیشتری انجام دهیم.
معاون اول رئیس جمهور ضمن تأکید بر اینکه ماهیت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نخبه‌گرایانه است گفت: حفظ و ارتقاء این ماهیت نباید مانع از آن شود که ارتباط انجمن با آحاد مردم قطع گردد، بلکه فعالیت‌های این انجمن باید به گونه‌ای باشد تا مردم آثار آن را لمس کنند.
محمدرضا رحیمی بهره‌گیری از کلیۀ مفاخر کشور در قومیت‌های مختلف را از ظرفیت‌های بالقوه انجمن دانست و گفت: انجمن برای ارتقاء سطح فرهنگ ایرانی و اسلامی باید کلیه این ظرفیت‌ها را بالفعل کرده و به خدمت بگیرد.
وی با استقبال از ایده تشکیل باشگاه مفاخر کشور برای جذب نخبگان و ارتباط مستمر و بهره‌گیری از تجارب و دانش مفاخر، اساتید و دانشمندان ایرانی، خواستار ارائۀ خدمات در خور شأن و مقام ایشان شد.
آخرین ویرایش: ۸۹/۰۵/۱۹