دیدار رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با یکی از اعضای بنیانگذار انیسیتو فرهنگی حافظ و گوته

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز چهارشنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۶ با یکی از اعضای بنیانگذار انیسیتو فرهنگی حافظ و گوته دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار جناب آقای دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و آقای کاوه خورابه، مدیر پژوهشی انجمن از یک […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

IMG 7985

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز چهارشنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۶ با یکی از اعضای بنیانگذار انیسیتو فرهنگی حافظ و گوته دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار جناب آقای دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و آقای کاوه خورابه، مدیر پژوهشی انجمن از یک سو و از سوی دیگر سرکار خانم دکتر مهناز امیر احمدی، یکی از اعضای بنیانگذار انیسیتو فرهنگی حافظ و گوته در آلمان و آقای دکتر سجاد محمد یارزاده، دبیر مجمع جهانی شهرهای اسلامی حضور داشتند.
در این نشست پس از بحث و بررسی مقرر شد همکاری‌های مشترکی در آینده نزدیک بین دو انجمن صورت پذیرد. بر همین اساس بررسی مشترکات فرهنگی بین دو کشور آلمان و ایران و نیز تأثیرپذیری شاعر بزرگ آلمانی گوته از حافظ و برگزاری همایش‌های بین‌المللی حافظ به عنوان محور این کار فرهنگی در نظر گرفته شد.
در این راستا آقای دکتر بلخاری فرمودند: برای آموزش زبان و فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی، انجمن از کلیه امکانات خود استفاده می‌نماید. همچنین مقرر شد تفاهم‌نامه‌ای جهت رسمیت بخشیدن به این توافقات توسط آقایان خورابه و یارزاده تنظیم و به امضای طرفین برسد.

 

 

IMG 7989IMG 7994