دومین بزرگداشت مفاخر فرهنگی و ادبی استان بوشهر

تاریخ ایجاد : شنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۶ دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان بوشهر از برگزاری دومین بزرگداشت مفاخر فرهنگی، هنری و ادبی استان بوشهر در نیمه دوم سال جاری خبر داد. حمیده ماحوزی اظهار داشت: مفاخر فرهنگی، هنری و ادبی مایه عزت و قدرت در سطح ملی و بین‌المللی هستند که باید مورد […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۶

dovomin bozorgdasht mafakher farhangi ostan boshehrدبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان بوشهر از برگزاری دومین بزرگداشت مفاخر فرهنگی، هنری و ادبی استان بوشهر در نیمه دوم سال جاری خبر داد.

حمیده ماحوزی اظهار داشت: مفاخر فرهنگی، هنری و ادبی مایه عزت و قدرت در سطح ملی و بین‌المللی هستند که باید مورد حمایت مسئولین قرار گیرند.

وی بزرگداشت مفاخر را گامی مهم در راستای فرهنگ‌سازی دانست و افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی فرهنگ و هنر در راستای اهداف سازمان وظیفه دارد برای تقدیر از بزرگان در این حوزه برنامه‌های متنوعی را برگزار کند.

ماحوزی بیان کرد: برگزاری این آیین‌ها با هدف آشنا کردن نسل جوان با مفاخر فرهنگی، هنری و ادبی استان است که با پیشکسوت‌های خود در این حوزه آشنا شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به اینکه در سالیان گذشته به این کار کمتر توجه شده است، خاطرنشان کرد: نامگذاری معابر، اماکن عمومی و مراسم بزرگداشت کوچکترین هدیه برای جبران زحمات و تقدیر از این مفاخر است تا آنها پاداش خدمات فرهنگی خود به جامعه را ببینند.

پیش از این سال گذشته اولین دوره این آیین با تقدیر از خانواده زنده یادان منوچهر آتشی، حسن زنگنه، ایرج شمسی‌زاده، خلیل عمرانی و محمدرضا نعمتی‌زاده برگزار شده بود.