درگذشت جمال الدین خرمی، نقاش، گرافیست و تذهیب‌کار

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۱ جمال الدین خرمی، هنرمند نقاش روز ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۱ در سن ۶۷ سالگی درگذشت. پیکر سیدجمال‌الدین خرمی‌نژاد هنرمند نقاش و تصویرگر تمثال حضرت امام خمینی(ره) روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه از مقابل تالار وحدت تشییع می‌شود. مجلس ترحیم این هنرمند و مدرس دانشگاه ، نقاش، گرافیست و تذهیب‌کار که آثار […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۱

khoramiجمال الدین خرمی، هنرمند نقاش روز ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۱ در سن ۶۷ سالگی درگذشت.

پیکر سیدجمال‌الدین خرمی‌نژاد هنرمند نقاش و تصویرگر تمثال حضرت امام خمینی(ره) روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه از مقابل تالار وحدت تشییع می‌شود.

مجلس ترحیم این هنرمند و مدرس دانشگاه ، نقاش، گرافیست و تذهیب‌کار که آثار متعددی از حضرت امام (ره) و یادگار گرامی ایشان را در کارنامه هنری خود دارد، روز جمعه ۹ الی ۱۰:۳۰ صبح در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار خواهد شد.

جمال الدین خرمی متولد ۱۳۲۴ است. وی در سال ۱۳۴۹ در رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد.

 خرمی نژاد عضو انجمن نقاشان ایران، کارشناس سابق مرکز هنرهای تجسمی، مدرس نقاشی، داوری و دبیری نمایشگاه ها و جشنواره های مختلف را برعهده داشته و نمایشگاه های متعددی از آثارش در ایران و دیگر کشورها برگزار شده و جوایزی را نیز از جشنواره های ملی و بین المللی کسب کرده است.

 اصغر امیرنیا؛ سرپرست مرکز هنرهای تجسمی در پیامی درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت.

 در پیام تسلیت اصغر امیرنیا آمده است: بار دیگر جامعه هنری کشورمان یکی از هنرمندان ارزشمند و پرتلاش خود را از دست داد و جمال الدین خرمی نژاد که سالها در عرصه تولید آثار هنری و آموزشی به جوانان فعالیت کرد از میان ما رفت.

در ادامه پیام تسلیت امیرنیا آمده است : خرمی نژاد به آموزش هنرهای تجسمی و نقاشی توجه ویژه ای داشت و در کنار فعالیت حرفه ای و هنری با جدیت به آموزش نقاشی پرداخت. از این منظر نقشی ماندگار از او به یادگار خواهد ماند.

 امیرنیا در پایان پیام خود نوشته است: ضایعه تأسف بار فقدان جمال الدین خرمی نژاد را به خانواده گرانقدرش، هنرمندان و دوستداران هنر تسلیت می گویم و آمرزش و علو درجات را از درگاه ایزد متعال برای آن هنرمند زنده یاد مسئلت می کنم.

 در این راستا، احسان آقایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران نیز طی پیامی در گذشت سید جمال الدین خرمی نژاد هنرمند نقاش را به جامعه هنری و به ویژه هنرمندان هنرهای تجسمی تسلیت گفت.

 در پیام تسلیت احسان آقایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران آمده است. دیگر بار عزیزی ارزشمند با گشودن آغوش به روی زندگی دیگر، جامعه ی هنر را در ماتم فقدان خود در دنیای مادی اندوهگین ساخت. آن گرامی رسالت دنیایی خود را با تدریس وخلق آثاری ارزشمند به فرجام رساند و رهسپار تجربه ای دیگر شد.

 احسان آقایی در ادامه این پیام گفت: سید جمال الدین خرمی نژاد که در زمره نقاشان زبردست چهار دهه اخیر به شمار می رود، حضوری فعال ومفید در حوزه نقاشی داشت و به ویژه در ساختن پرتره ، از توانایی منحصر به فردی برخوردار بود.

 امیدوارم که قادرمتعال روحش را قرین آرامش ورحمت سازد وبه خانواده ودوستان آن عزیز سفر کرده توفیق صبرعطا فرماید، بعون الله وفضله .