خواهرزاده جلال و شمس آل‌احمد خاطراتش را از این دو نویسنده منتشر می‌کند

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۰۳ دی ۱۳۹۲ محمدحسین دانایی، خواهرزاده جلال و شمس‌آل‌احمد از تالیف و تدوین خاطراتش از زندگی این دو چهره‌ فرهنگی در قالب کتابی با عنوان «دو برادر» خبر داد. محمدحسین دانایی، خواهرزاده جلال و شمس‌ آل‌احمد در گفتگو با خبرنگار مهر از پایان تالیف و در دست انتشار بودن خاطرات […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۰۳ دی ۱۳۹۲

mohammadhossein-danaei

محمدحسین دانایی، خواهرزاده جلال و شمس‌آل‌احمد از تالیف و تدوین خاطراتش از زندگی این دو چهره‌ فرهنگی در قالب کتابی با عنوان «دو برادر» خبر داد.

محمدحسین دانایی، خواهرزاده جلال و شمس‌ آل‌احمد در گفتگو با خبرنگار مهر از پایان تالیف و در دست انتشار بودن خاطرات خود در قالب کتابی با عنوان «دو برادر» خبر داد و گفت: این کتاب شامل خاطرات من از خانواده و شخص جلال‌ و شمس آل‌احمد است که در یک بازه زمانی نزدیک به ۷۰ سال روایت شده و در حال حاضر از سوی موسسه اطلاعات در دست انتشار قرار دارد.

وی افزود: من به دلیل نسبت خواهرزادگی با جلال و شمس، تمام دوران زندگی‌ام از سال ۱۳۲۵ تا سال ۸۹ که شمس فوت کرد را آغشته به خاطراتی از این دو برادر می‌دیدم که بالغ بر۷۰ سال را در بر می‌گرفت. البته در کنار آن نکاتی را هم از پدر و مادرم در مورد آنها شنیدم که به خاطراتم اضافه شد. در مجموع می‌توانم بگویم که این خاطرات سیر تحولات فرهنگی ایران در یک بازه زمانی مشخص را نمایان می‌کند.

دانایی افزود: این خاطرات در قالب مصاحبه من با پژوهشگری با عنوان محمدرضا کائینی تدوین شده و پس از اصلاح و تایید من در قالب کتاب قرار گرفت.

خواهرزاده جلال و شمس آل احمد در پاسخ به سئوالی در مورد میزان به خاطر داشتن خاطراتش و صحت تاریخی رخدادهای روایت شده در آن نیز گفت: من بخشی از خاطراتم را که تا به امروز در ذهنم باقی‌مانده بود، در این کتاب روایت کرده‌ام و تا جایی که مقدور بود به صورت جزیی به آن وارد شده‌ام. سعی‌ام این بود که آنچه را در خاطرم هست از وجوه مختلف روایت کنم و تا جایی هم که ذهنم اجازه داد این کار را انجام داده‌ام.