ثبت دو اثر ایرانی دیگر در کتابخانه دیجیتال جهانی

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۲ پس از معرفی و ثبت هفت اثر فرهنگی و هنری ایران، دو اثر ارسالی دیگر کشورمان شامل دو عکس قدیمی و نایاب از اولین مجلس ملی ایران و همچنین بازار قدیم اصفهان در کتابخانه دیجیتال بین‌المللی ثبت شد. کتابخانه دیجیتال بین‌المللی توسط سازمان یونسکو اداره می‌شود و از […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۲

WDLپس از معرفی و ثبت هفت اثر فرهنگی و هنری ایران، دو اثر ارسالی دیگر کشورمان شامل دو عکس قدیمی و نایاب از اولین مجلس ملی ایران و همچنین بازار قدیم اصفهان در کتابخانه دیجیتال بین‌المللی ثبت شد.

کتابخانه دیجیتال بین‌المللی توسط سازمان یونسکو اداره می‌شود و از سه سال قبل که فعالیت‌های خود را آغاز کرده، روابط فرهنگی و کتابخانه‌ای نزدیکی با سازمان اسناد و کتابخانه ملی داشته است.

هدف از تأسیس این کتابخانه بین‌المللی دیجیتال که با عنوان اختصاری WDL شناخته می‌شود، ارتقاء تفاهم بین فرهنگ‌ها، گسترش حجم و تنوع محتوای فرهنگی در شبکه جهانی و در دسترس گذاشتن منابع برای آموزشگران، پژوهشگران و کاربران است.

آثار موجود در سایت این کتابخانه شامل نسخ خطی، منابع نفیس و نایاب، نقشه، صدا، نت موسیقی، تصویر، طرح‌های معماری و مانند آن است و برای هر منبع علاوه بر فایل‌های دیجیتال محتوا، فراداده‌هایی نیز مهیا می‌کند. علاوه بر این متن چکیده‌ها نیز به صورت شنیداری قابل دسترسی است.