تسلیت درگذشت دکتر محمد دبیرسیاقی

سه شنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۷ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درگذشت دکتر محمد دبیرسیاقی نویسنده، شاعر، پژوهشگر، مصحح متون کهن فارسی را به جامعه فرهنگی ایران و خانواده معزز دبیرسیاقی تسلیت عرض می‌نماید. دبیرسیاقی حدود هشتاد متن ادبی و تاریخی را تصحیح و منتشر کرده است. ایشان سال‌های متمادی با انجمن آثار و مفاخر فرهنگی […]

سه شنبه, ۱۷ مهر ۱۳۹۷

dabirsiaghi dargozashtانجمن آثار و مفاخر فرهنگی درگذشت دکتر محمد دبیرسیاقی نویسنده، شاعر، پژوهشگر، مصحح متون کهن فارسی را به جامعه فرهنگی ایران و خانواده معزز دبیرسیاقی تسلیت عرض می‌نماید.

دبیرسیاقی حدود هشتاد متن ادبی و تاریخی را تصحیح و منتشر کرده است. ایشان سال‌های متمادی با انجمن آثار و مفاخر فرهنگی همکاری نزدیک داشت و عضو شورای علمی انجمن بود که شش عنوان کتاب به نام‌های مجموعه مقالات عباس اقباس آشتیانی در دو جلد، برزونامه با کشف الابیات، سفرنامه خوزستان حاج عبدالغفار نجم‌الملک، کشف الابیات شاهنامه فردوسی، ره‌آورد حکمت: شرح مسافرت‌ها و سفرنامه‌های میرزا علی اصغرخان حکمت و مقاله‌ای تحت عنوان اشعار فردوسی در خردنامه و مواضع آنها در شاهنامه در سلسله انتشارات انجمن از وی به یادگار است.
ایشان تصحیح شاهنامه فردوسی، دیوان منوچهری، نزهت‌القلوب، لغت فرس اسدی طوسی و همکاری با لغت‌نامه دهخدا را در کارنامه درخشان خود دارد.
دکتر دبیرسیاقی زاده ۴ اسفند ۱۲۹۸ و درگذشته ۱۶ مهر ۱۳۹۷ بود. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.