تجلیل از فریدون مجلسی در فرهنگسرای شفق

تاریخ ایجاد : شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۶ آیین تجلیل از چهره فرهنگی فریدون مجلسی با تاکید بر کتاب «فروپاشی» با موضوع محیط زیست برگزار می‌شود. به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای شفق؛ این مراسم در قالب برنامه روز فرهنگ با محوریت حفاظت از محیط زیست و احترام به طبیعت با معرفی از چهار اثر تازه […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۶

fereydon majlesi nekodashtآیین تجلیل از چهره فرهنگی فریدون مجلسی با تاکید بر کتاب «فروپاشی» با موضوع محیط زیست برگزار می‌شود.

به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای شفق؛ این مراسم در قالب برنامه روز فرهنگ با محوریت حفاظت از محیط زیست و احترام به طبیعت با معرفی از چهار اثر تازه فریدون مجلسی شامل «بشر بر سرشاخ و بن می برد»، «حکایتی از پله دوم»، «اسیر افتخار» و با تاکید بر کتاب «فروپاشی» با موضوع محیط زیست برگزار می‌شود.

مجلسی در خانواده‌ای فرهنگی و درست در بازه زمانی جنگ جهانی دوم به دنیا آمد و پس از اتمام تحصیلات، جذب وزارت امور خارجه شده و به عنوان دیپلمات ایران در کشورهای مختلف به انجام وظیفه پرداخت و در سال ۵۸ از وزارت امور خارجه فارغ و در بخش خصوصی به فعالیت پرداخت. در کنار این فعالیت‌ها از جمله علایق وی تحقیق و نگارش در حوزه‌های مختلف فرهنگی است و در این زمینه کتاب‌ها و مقالات متعددی را تالیف کرده است.

این برنامه در راستای تجلیل از چهره‌های برجسته فرهنگی که در حوزه فرهنگ و اجتماع تالیفاتی دارند به همت فرهنگسرای شفق و با حضور دوستداران فرهنگ و هنر برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در برنامه یاد شده می‌توانند یکشنبه ۱۹ آذر ساعت ۱۷ به فرهنگسرای شفق واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان ۲۱ بوستان شفق مراجعه کنند.