تأسیس شعبه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی یزد

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۱ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان یزد با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، استاندار و نماینده ولی فقیه استان یزد و جمعی از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان یزد افتتاح شد. به گزارش وبگاه انجمن آثار ومفاخر فرهنگی […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۱

shobeyazdانجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان یزد با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، استاندار و نماینده ولی فقیه استان یزد و جمعی از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان یزد افتتاح شد.

به گزارش وبگاه انجمن آثار ومفاخر فرهنگی عصر دیروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان یزد و اعضای شورای فرهنگ عمومی از سراسر استان و جمعی از اندیشمندان و فرهیختگان، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی یزد به طور رسمی افتتاح و احکام اعضای این انجمن از سوی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور به آنان اهدا شد.

در این مراسم دکتر ادبی ضمن بیان جایگاه حاکمیتی انجمن و برشمردن وظایف و خدماتی که طی سالیان گذشته ارائه داده است، برنامه ها و رویکردهای این انجمن را در دوسال اخیر بیان کرد.

وی تأکید نمود با عنایت به این رویکردها و برنامه ها، انجمن رفته رفته، به صورت پایگاهی مؤثر در حوزه شاخص سازی فرهنگی درآمده و جایگاه ویژه و والایی یافته است.

رئیس انجمن آثار ضمن برشمردن ویژگی های تاریخی و مذهبی استان یزد، این استان را از دیرباز تاکنون دارای گنجینه ای ارزشمند از مفاخر ملی دانست و این امر را از نقاط قوت این استان برشمرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا با حمایت همه جانبه استاندار، امام جمعه و فرهیختگان این استان، جامعه فرهنگی و مردم دانش دوست ایران اسلامی در آینده ای نه چندان دور شاهد رشد و گسترش برنامه های انجمن آثار و مفاخر یزد و بلوغ فرهنگی قابل قبولی در این استان که به عنوان «دارالعباده» و «دارالمومنین» مطرح است، باشد.

حجت الاسلام ادبی اظهار داشت: آرزوی ما این است که این استان با توجه به ظرفیت های ویژه خود در حوزه مفاخر بتواند الگوی فرهنگی مناسبی برای سایر استانها نیز باشد.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی همچنین آمادگی انجمن را برای مشارکت در برنامه های استانی در حوزه پژوهش و برگزاری مراسم بزرگداشت مفاخر اعلام نمود تا این نهاد فرهنگی بتواند با پشتوانه و قدرت بیشتری در زمینه الگوسازی و تأثیرگذاری مطلوب در سطح جامعه گام نهد.

در ادامه این جلسه استاندار یزد ضمن بیان اهمیت تاریخی، فرهنگی و مذهبی استان و وجود مفاخر بیشمار آن، تأسیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی را بسیار با اهمیت برشمرد و آمادگی استانداری و سایر نهادهای فرهنگی را در جهت برگزاری مراسم بزرگداشت مفاخر استان یزد اعلام کرد.

وی ضمن قدردانی از رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، خواستار حضور مؤثر انجمن در برنامه های فرهنگی از جمله برگزاری مراسم های بزرگداشت مفاخر استان شد.

گزارش تصویری