بزرگداشت «تاج اصفهانی» برگزار شد

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۳ مراسم سالگرد استاد جلال تاج اصفهانی با حضور انبوه جمعیت از اقشار مختلف مردم و علاقه‌مندان به موسیقی اصیل ایرانی بر سرمزار او و در تکیه سید‌العراقین در مجموعه فرهنگی تخت فولاد اصفهان برگزار شد. تقی سعیدی، شاگرد جلال تاج اصفهانی، او را تاج آواز و پیر آواز […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۳

bozorgdasht-taj-esfahaniمراسم سالگرد استاد جلال تاج اصفهانی با حضور انبوه جمعیت از اقشار مختلف مردم و علاقه‌مندان به موسیقی اصیل ایرانی بر سرمزار او و در تکیه سید‌العراقین در مجموعه فرهنگی تخت فولاد اصفهان برگزار شد.

تقی سعیدی، شاگرد جلال تاج اصفهانی، او را تاج آواز و پیر آواز ایران خواند و گفت: در مجموعه تخت فولاد جای خالی استاد جلیل شهناز و حسین عمومی خودنمایی می‌کند. هر دو این افراد از افتخارات این شهر هستند. گرچه فاصله دل و خاطر ما از آنها از ثانیه نیز کمتر است، اما دلمان می‌خواست استاد شهناز در کنار استاد تاج قرار بگیرد.او با اشاره به اجرای آتش دل توسط استادان تاج، شهناز و کسایی در حافظیه شیراز، خاطر نشان کرد: در فیلمی که از این اجرا باقی‌ مانده است، نکاتی برای یادگیری و آموزش وجود دارد. ادب، متانت و همدلی در این فیلم نمایان است.

شاگرد تاج اصفهانی با بیان اینکه امروز هنر به طور کلی و موسیقی به طور خاص در جامعه کمرنگ شده است، تصریح کرد: امروز در اصفهان همه با هم می‌گوییم “ما با که نشینیم که یاران همه رفتند”. چقدر از حال استاد ستوده و استاد شاهزیدی جویا می‌شویم و چه میزان از آن‌ها اطلاعات گرفته می‌شود؟ این افراد هم از شاگردان استاد تاج بوده‌اند.سعیدی در پایان شروع به آوازخوانی کرد.

همچنین در این مراسم استاد باباربیع و استاد دوامی به آوازخوانی پرداختند که با استقبال حاضران همراه شد.در این مراسم یادی نیز از سایر استادان موسیقی شد و سیدنعمت‌الله ستوده به وفات عیسی بهنام‌نیا اشاره و اظهار کرد: مردم اصفهان همواره در بزرگداشت استادان و افراد صاحب سبک، سنگ تمام گذاشته‌اند. این موضوع را در مراسمی که برای عیسی بهنام‌نیا گرفتند، شاهد بودیم.

او به خصوصیات اخلاقی استاد شاهزیدی نیز اشاره کرد و افزود: باید به این مرد احتیاج پیدا کنید تا ببینید برای حل مشکل شما چگونه از محبوبیت و مقبولیت خود استفاده می‌کند.