برگزاری همایش «هزار و یک شب»

تاریخ ایجاد : شنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ همایش «هزار و یک شب» چهارشنبه، ۱۲ اسفندماه با حضور پروفسور الریش مارزلف برگزار خواهد شد. به مناسبت صد و هفتادمین سال ترجمه کتاب هزار و یک شب به فارسی، همایش هم‌اندیشی‌ای با عنوان «۱۷۰ سال کتاب‌خوانی با هزار و یک شب» با همکاری خانه کتاب و با […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۴

hamayesh-hezaro-yek-shab

همایش «هزار و یک شب» چهارشنبه، ۱۲ اسفندماه با حضور پروفسور الریش مارزلف برگزار خواهد شد.

به مناسبت صد و هفتادمین سال ترجمه کتاب هزار و یک شب به فارسی، همایش هم‌اندیشی‌ای با عنوان «۱۷۰ سال کتاب‌خوانی با هزار و یک شب» با همکاری خانه کتاب و با حضور مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل موسسه خانه کتاب و علی بوذری، دبیر همایش «هزار و یک شب»  برگزار خواهد شد.

هزار و یک شب و ادبیات ایران و جهان، ترویج کتاب‌خوانی و قصه‌گویی با هزار و یک شب، بازنویسی هزار و یک شب برای کودکان، ترجمه‌های هزار و یک شب، نسخه‌های خطی هزار و یک شب، کتاب‌های چاپی متقدم و متأخر هزار و یک شب، هزار یک شب و مردم‌شناسی و اقتباس‌های هنری، محورهای اصلی این هم‌اندیشی است.

محمدابراهیم اقلیدی، علی بوذری، نغمه ثمینی، محمد جعفری قنواتی، الریش مارزلف، فرهاد مهندسی‌پور و سید‌احمد وکیلیان اعضای کمیته علمی این همایش را تشکیل می‌دهند.

این مراسم با همت موسسه خانه کتاب و حمایت فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، انجمن فرهنگی هنری تصویرگران، انتشارات عطف و فصلنامه نقد کتاب میراث برگزار خواهد شد.

همایش «۱۷۰ سال کتاب‌خوانی با هزار و یک شب» از ساعت ۹ تا ۱۸ چهارشنبه ۱۲ اسفندماه در سرای کتاب برگزار خواهد شد.