برگزاری همایش ملی و جایزه ادبی علامه دکتر شهیدی با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

تاریخ ایجاد : پنج شنبه, ۰۹ شهریور ۱۳۹۱ دوازدهم و سیزدهم شهریور ماه سال جاری همایش ملی علامه دکتر شهیدی و انتخاب کتاب سال و جایزه ادبی شهیدی در شهر بروجرد با همکاری و مشارکت فعال انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود. به گزارش وبگاه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه ۵ شهریور […]

تاریخ ایجاد :

پنج شنبه, ۰۹ شهریور ۱۳۹۱

poster311دوازدهم و سیزدهم شهریور ماه سال جاری همایش ملی علامه دکتر شهیدی و انتخاب کتاب سال و جایزه ادبی شهیدی در شهر بروجرد با همکاری و مشارکت فعال انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش وبگاه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه ۵ شهریور با اعضای شورای سیاستگذاری همایش ملی و جایزه ادبی علامه جعفر شهیدی دیدار و با تاکید بر فعالیت عمقی برای شناخت مفاخر فرهنگی در برگزاری چنین همایش هایی افزود: در این همایش ملی ۶۰ مقاله پذیرفته شده است که از بین آنها ۳۲ مورد برای حضور در همایش مهیا و ۱۷ مقاله از آنها ارائه خواهد شد. همچنین ۷ مقاله در مجله نامه فرهنگستان درج شده و ۱۵ مقاله نیز به صورت پوستر رونمایی خواهد شد.

وی همچنین از رونمایی نرم افزار آثار دکتر جعفر شهیدی، پایگاه اطلاع رسانی وی و نیز کتابی با موضوع معرفی مجموعه آثار مرحوم شهیدی در این همایش خبر داد و افزود: نمایشگاهی از آثار بر جای مانده از ایشان و نیز آثار علمی نویسندگان بروجرد در حاشیه این همایش برپا می شود.

حسینی همچنین از برپایی مراسم تجلیل از مولفان کتاب‌های برتر در حوزه امام علی (ع) و نهج البلاغه و غدیر با همکاری بنیاد نهج البلاغه و کارگاههای آموزشی نهج البلاغه برای دبیران در حاشیه این همایش خبر داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان افزود: با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور مسابقات کشوری کتابخوانی بر مبنای آثار مرحوم علامه جعفر شهیدی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد ادبی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نیز در سخنانی کوتاه از رونمایی کتاب نفیس عکس مرحوم شهیدی همزمان با برگزاری این همایش خبر داد.

این همایش با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دانشگاه امام صادق(ع)، معاونت پژوهشی حوزه های علمیه، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مجمع جهانی اهل بیت(ع)، مجمع جهانی تقریب مذاهب، پژوهشکده علوم و معارف حدیث، بنیاد بین المللی نهج البلاغه، دانشگاه تهران پردیس قم، موسسه لغت‌نامه دهخدا، دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و مشارکت فعال انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می شود.

آخرین مهلت ارسال مقالات و پایان نامه های مقطع ارشد و دکتری و … سی و یکم تیرماه سال جاری بود و مقرر است مقالات رسیده پس از داوری و انتخاب:

الف) در مجموعه مقالات همایش به چاپ خواهد رسید

ب) مقالات برگزیده و برتر در:

۱. دو فصلنامه علمی – پژوهشی دفتر دانش سیاسی دانشگاه امام صادق (ع)

۲. فصلنامه پژوهشی نامه فرهنگستان مربوط به فرهنگستان زبان و ادب فارسی به چاپ خواهند رسید.