برگزاری نکوداشت ابوالحسن نجفی در نمایشگاه کتاب پاریس

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ مراسم نکوداشت مرحوم ابوالحسن نجفی همزمان با روز افتتاحیه و در نخستین روز فعالیت غرفه ایران در نمایشگاه کتاب پاریس ۲۰۱۶ برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، مراسم نکوداشت ابوالحسن نجفی همزمان با نخستین روز فعالیت غرفه ایران در نمایشگاه کتاب پاریس پنجشنبه (۲۷ […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۴

bozorgdasht-abolhasan-najafiمراسم نکوداشت مرحوم ابوالحسن نجفی همزمان با روز افتتاحیه و در نخستین روز فعالیت غرفه ایران در نمایشگاه کتاب پاریس ۲۰۱۶ برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، مراسم نکوداشت ابوالحسن نجفی همزمان با نخستین روز فعالیت غرفه ایران در نمایشگاه کتاب پاریس پنجشنبه (۲۷ اسفندماه) برابر با ۱۷ مارس برگزار خواهد شد.

این نکوداشت همزمان با نشست «ضرورت نگاه نو به ادبیات کلاسیک فارسی در عرصه جهانی» از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹ در محل خانه فرهنگ ایران با حضور احمد سمیعی‌گیلانی، حسین معصومی‌همدانی، علیاصغر محمدخانی، ژاله آموزگار، امیرمسعود شهرام‌نیا و احمد شاکری برگزار می شود.

از دیگر برنامه‌های غرفه ایران در نخستین روز نمایشگاه، دیدار و گفت‌وگو با نویسندگان و محققان ایرانی و فرانسوی است که با حضور مدعوین از ساعت ۱۱:۴۵ تا ۱۲:۳۰ انجام می‌گیرد. برنامه‌های روز نخست فعالیت غرفه ایران با مشارکت خانه فرهنگ ایران در فرانسه، شهر کتاب و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران انجام خواهد شد.

مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با نمایش حدود ۶۰۰ عنوان کتاب در غرفه‌ای به مساحت ۴۰ متر مربع به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب پاریس شرکت می‌کند.

داستان‌خوانی ادبیات معاصر ایران،نشست نوروز و تاریخ اساطیر ایران، دیدار و گفت‌وگو با ناشران ایرانی و فرانسوی به همراه نشست آسیب‌شناسی نشر و ترجمه آثار ایرانی و فرانسوی، قصه‌گویی و شعرخوانی، برنامه‌های ویژه سال نو، کارگاه خوشنویسی و نستعلیق، برنامه‌های روز ایران شامل ضیافت ایرانی به همراه برنامه‌های ویژه به مناسبت شروع سال نو، موسیقی سنتی ایرانی و نمایشگاه عکس در غرفه ایران برگزار خواهد شد.

معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دعوت از ناشران برای حضور در این نمایشگاه، معرفی ظرفیت‌های چاپ و نشر کشور از جمله برنامه‌هایی است که در غرفه ایران دنبال خواهد شد.

نمایشگاه کتاب پاریس از ۲۷ اسفند تا ۱ فروردین برگزار خواهد شد.

ایبنا