برگزاری نشست «دنیای دو تنها» در شهر کتاب

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۴ نشست ویژه‌ شهر کتاب در روز بزرگداشت مولوی با عنوان «دنیای دو تنها» با سخنرانی دکتر مهدی محبتی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی موسسه شهر کتاب، مولانا تا چه حد از چشمه‌ خورشید شمس سیراب شد و شور و شیدایی بی‌حد و […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۵ مهر ۱۳۹۴

shahr-ketab-neshast-donyaie-do-tanhaنشست ویژه‌ شهر کتاب در روز بزرگداشت مولوی با عنوان «دنیای دو تنها» با سخنرانی دکتر مهدی محبتی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه شهر کتاب، مولانا تا چه حد از چشمه‌ خورشید شمس سیراب شد و شور و شیدایی بی‌حد و حصر او در مثنوی و غزلیات به شمس تبریزی چگونه تحلیل و تبیین شد، چرا مولانا این چنین در انوار شمس غرق گردید و از یاران برید و دست تمنا به دامن شمس زد؟ چنین به نظر می‌رسد که مولوی مرید شمس و از همه‌ی جهات و در همه‌ حال تابع و تسلیم او بوده است. اما تفاوت دنیاها و شواهد درون‌متنی چیزهایی را مطرح می‌کنند که هماهنگ با این باور نیست.

نشست ویژه‌ شهر کتاب در روز چهارشنبه هشتم مهر، روز بزرگداشت مولوی از ساعت ۱۶:۳۰ با عنوان «دنیای دو تنها» به نقد و تحلیل رابطه‌ شمس و مولانا اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر مهدی محبتی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.