برگزاری نخستین کنگره ملی آیت‌الله ملک‌حسینی(ره) در کهگیلویه و بویراحمد

تاریخ ایجاد : شنبه, ۰۶ آبان ۱۳۹۶ نخستین کنگره ملی آیت‌الله ملک‌حسینی(ره) روز پنجشنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۶ با حضور مسئولان مختلف کشوری، استانی، محلی، اقشار مختلف مردم، روحانیون و ائمه جمعه، استانداران سابق استان کهگیلویه و بویراحمد و مهمان‌هایی از استان‌های بوشهر، فارس، خوزستان و چهارمحال بختیاری برگزار شد. محمود رضا رحیمی، دبیر کنگره […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۰۶ آبان ۱۳۹۶

nokhostin kongereh meli ayatollah malekoseini kohkiloyehنخستین کنگره ملی آیت‌الله ملک‌حسینی(ره) روز پنجشنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۶ با حضور مسئولان مختلف کشوری، استانی، محلی، اقشار مختلف مردم، روحانیون و ائمه جمعه، استانداران سابق استان کهگیلویه و بویراحمد و مهمان‌هایی از استان‌های بوشهر، فارس، خوزستان و چهارمحال بختیاری برگزار شد.

محمود رضا رحیمی، دبیر کنگره ملی آیت الله ملک حسینی(ره) در کنگره ملی آیت‌الله ملک حسینی گفت: ۱۵ مقاله موفق به دریافت تایید دبیرخانه کنگره ملی آیت‌الله ملک حسینی شدند. دانشگاه یاسوج در حوزه فرهنگی، سیاست گذاری‌های خاصی دارد و در همین راستا برنامه‌های مختلفی برگزار شده است.

رحیمی بیان کرد: با همکاری دستگاه‌های مختلف و انتخاب کمیته‌های مختلف، این مهم کلید خورد و با راه اندازی سایت کنگره فراخوان‌ها دریافت شد.

رئیس دانشگاه یاسوج از دریافت ۲۵ مقاله در این راستا خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۵ مقاله مورد تایید قرار گرفت.

رحیمی تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه آثار و عکس‌های آیت‌الله ملک حسینی و همچنین برنامه‌های مختلف فرهنگی در این راستا عملیاتی شد. پنج کمیته در این راستا فعال شدند و اقدامات لازم را انجام دادند.

وی اضافه کرد: آیت‌الله ملک حسینی از مفاخر بزرگ و ارزشمند استان و کشور بودند و ما وظیفه خود دانستیم که در این برنامه سهیم باشیم.

در این کنگره ملی که در دانشگاه یاسوج برگزار شد، سید ضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم، آیت‌الله احمد بهشتی نماینده مردم شیراز در مجلس خبرگان، آیت‌الله سیدعلی میلانی رئیس بنیاد فرهنگی امامت، آیت‌الله محمدی، نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه نیز حضور داشتند.

در ابتدای این کنگره پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی نیز قرائت شد. همچنین در حاشیه این کنگره نمایشگاه عکس و دست‌نوشته‌های آیت‌الله ملک‌حسینی(ره) برپا شد.

آیت‌الله سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمددر اولین کنگره ملی بزرگداشت مرحوم آیت‌الله سید کرامت‌الله ملک حسینی، نماینده فقید ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: تکریم عالم ترغیب جامعه به سمت دانش و اندیشه است و تکریم عالم تنها تکریم یک انسان عالم نیست.

وی بیان کرد: ایجاد نشاط و هیجان در ساحت علم و اندیشه است و ده‌ها برکت دیگر که بر چنین همایش‌هایی مترتب می‌شود. خاصه اگر این عالم، عارفی فقیه، ادیب و متکلم باشد نشان از فرازمندی دارد که جامعه باید با او آشنا شود.

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: اگر این عالم شاگرد مردی بزرگ و سترگ همچون امام راحل باشد تکریم او تکریم معلم و استاد او یعنی امام(ره) است.

آیت‌الله ملک حسینی تصریح کرد: مرحوم آیت‌الله ملک حسینی(ره) این عالم در راه ولایت فقیه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کرد و عالمی است که آموزش حریت به جامعه می‌داد و آن‌گاه که حق با مردم است دفاع از حق آن‌ها می‌کرد.

وی اضافه کرد: این کنگره، تکریم جهاد و مبارزه است که باید از همه کسانی که برای برگزاری این کنگره تلاش کردند، تشکر کنم. از استاندار سابق و استاندار فعلی استان نیز تشکر می‌کنم.