برگزاری شب توفیق سبحانی در بخارا

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ مجله فرهنگی هنری بخارا، شب توفیق هاشم‌پور سبحانی را چهارشنبه ۲۳ فروردین‌ماه برگزار می‌کند. توفیق هاشم‌پور سبحانی استاد زبان و ادبیات فارسی و مولوی‌پژوه معاصر چهارشنبه ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۶ مهمان بخارا خواهد بود. وی معاون پژوهشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی است و در دانشگاه‌ها نیز به […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۰۹ خرداد ۱۳۹۶

shab tofighsobhani bokhara

مجله فرهنگی هنری بخارا، شب توفیق هاشم‌پور سبحانی را چهارشنبه ۲۳ فروردین‌ماه برگزار می‌کند.

توفیق هاشم‌پور سبحانی استاد زبان و ادبیات فارسی و مولوی‌پژوه معاصر چهارشنبه ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۶ مهمان بخارا خواهد بود.
وی معاون پژوهشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی است و در دانشگاه‌ها نیز به تدریس زبان و ادبیات فارسی می‌پردازد. او علاوه بر ده‌ها مقاله، دارای آثار متعددی اعم از تألیف، ترجمه و تصحیح است که از آن جمله می‌توان به ترجمه کتاب «مولانا جلال‌الدین، زندگانی، فلسفه، آثار گزیده‌ای از آنها» اشاره کرد که در دوره سوم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان کتاب سال برگزیده شد.
در این مراسم که از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در کانون زبان فارسی واقع در سه‌راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، شماره ۱۲ برگزار می‌شود، دکتر محمدعلی موحد، دکتر مهدی محقق، دکتر حسن انوری، خانم پری صابری، دکتر قاسم انصاری، دکتر کریم نجفی و دکتر مهدی محبتی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. همچنین خانم نوش‌آفرین انصاری در این مراسم حضور خواهند داشت.