برگزاری دهمین همایش بین‌المللی ترویج زبان و ادبیات فارسی

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۴ دهمین همایش بین‌المللی ترویج زبان و ادبیات فارسی فراخوان برگزاری خود در سال ۹۴ را منتشر کرد. دهمین همایش بین‌المللی ترویج زبان و ادبیات فارسی با حمایت انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی و با همکاری دانشگاه علیگر و گواهی آسات ایلام هند در شهریورماه ۹۴ در دانشگاه […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۳ فروردین ۱۳۹۴

hamayesh-tarvij-zaban-adabiat-farsi10دهمین همایش بین‌المللی ترویج زبان و ادبیات فارسی فراخوان برگزاری خود در سال ۹۴ را منتشر کرد.

دهمین همایش بین‌المللی ترویج زبان و ادبیات فارسی با حمایت انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی و با همکاری دانشگاه علیگر و گواهی آسات ایلام هند در شهریورماه ۹۴ در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار می‌شود.
این همایش موضوعاتی مانند نقش زبان فارسی در وحدت ملی ایران، تاریخ ادبیات و سبک شناسی، گویش‌های زبان فارسی، عناصر زیبایی شناسی زبان فارسی، ادبیات معاصر، ادبیات انقلاب و پایداری، ادبیات داستانی و کودک و نوجوان، شیوه‌های ارتقای زبان فارسی به عنوان زبان علم در جهان، ارتقاء شیوه‌های آموزش زبان فارسی، جایگاه زبان فارسی و ایرانی شناسی خارج از مرزها، تاثیرپذیری زبان فارسی از فرهنگ اسلامی، شیوه‌های آموزش مجازی زبان فارسی، ادبیات آئینی، زبان فارسی و تشیع و سایر موضوعات در مورد مورد زبان فارسی را شامل می‌شود.
رئیس این همایش پروفسور محمد نریمانی و دبیر علمی آن نیز خدابخش اسدالهی معرفی شده‌اند.
همچنین در حاشیه این مراسم شب شعر بزرگ با موضوع زبان و ادبیات فارسی و نیز نشستی تخصصی با حضور سردبیران مجلات علمی و تخصصی و پژوهشی در زمینه زبان فارسی برگزار می‌شود.
مهلت ارسال چکیده مقاله برای شرکت در این همایش ۳۱ خرداد ماه ۹۴ اعلام شده و همایش نیز از چهارم تا ششم شهریور ماه در اردبیل برگزار خواهد شد.