برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری بزرگداشت آیت الله جمی

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۱ دومین جلسه بزرگداشت حضرت آیت الله جمی با حضور جمعی از فرهیختگان و اندیشمندان و علاقمندان به آیت الله جمی روز سه شنبه ۱ اسفند ماه ۱۳۹۱ در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد. در این جلسه معاون پژوهشی و برنامه ­ریزی انجمن ضمن بیان اوصاف […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۰۲ اسفند ۱۳۹۱

neshastbozorgdashtjamiدومین جلسه بزرگداشت حضرت آیت الله جمی با حضور جمعی از فرهیختگان و اندیشمندان و علاقمندان به آیت الله جمی روز سه شنبه ۱ اسفند ماه ۱۳۹۱ در محل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه معاون پژوهشی و برنامه ­ریزی انجمن ضمن بیان اوصاف و ویژگی­های آیت­الله جمی بزرگداشت وی در سطح ملی را جزء وظایف و برنامه های انجمن در سال آینده دانست. سپس سایر اعضا در باب اهمیت و ضرورت موضوع، چگونگی و سطح برگزاری مراسم نکات ارزنده ای مطرح نمودند.

به گزارش روابط عمومی انجمن در این جلسه پیرامون تدوین کتاب زندگینامه آن بزرگوار به صورت کامل و جامع و با رویکرد پرداختی به فرازهای متعدد زندگی ایشان و همچنین انعکاس دیدگاه‌های دیگران در مورد آیت الله جمی و نیز تنظیم آلبوم های عکس و خاطرات و درج دست نوشته های ایشان مباحثی مطرح و تصمیم­گیری به عمل آمد.

همچنین مقرر شد کتاب مجموعه مقالات با استفاده از شاخص سازی زندگی علمی، معنوی و مبارزاتی ایشان در دستور کار قرار گیرد. ساخت فیلم و کلیپ از زندگی نامه ایشان، ساخت تندیس و نام گذاری یک مرکز فرهنگی به نام ایشان، تولید داستان های کوتاه برای نوجوانان و نیز جلب مشارکت ارگان‌ها و نهادهای مرتبط از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لازم به یادآوری است که در این جلسه در خصوص زمان برگزاری پیشنهاد شد تا بزرگداشت هم زمان با دفاع مقدس و ایام شکست حصر آبادان انجام شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن به زودی فراخوان مقالات این بزرگداشت و همچنین گردآوری خاطرات، عکسها، فیلمها، دست نوشته ها و دل­نوشته های رزمندگان و فرماندهان جنگ در خصوص آیت الله جمی بر روی سایت انجمن قرار خواهد گرفت و به همین مناسبت این انجمن مشارکت همه اقشار خصوصاً رزمندگان و فرماندهان جنگ و همچنین مبارزان قبل از انقلاب را در این زمینه ارج خواهد گذاشت.