برگزاری آیین بزرگداشت نیما یوشیج در نور

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۳ آیین پنجاه و پنجمین سالروز درگذشت پدر شعر معاصر ایران با عنوان همایش بزرگداشت نیما یوشیج شاعر نام‌آور مازندرانی در زادگاهش شهرستان نور برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، این همایش شامل سخنرانی نیما پژوهان و شعرخوانی شاعران مطرح کشور و […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۳

bozorgdasht-nima-yoshijآیین پنجاه و پنجمین سالروز درگذشت پدر شعر معاصر ایران با عنوان همایش بزرگداشت نیما یوشیج شاعر نام‌آور مازندرانی در زادگاهش شهرستان نور برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، این همایش شامل سخنرانی نیما پژوهان و شعرخوانی شاعران مطرح کشور و استان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و همکاری استانداری مازندران،‌ فرمانداری و شهرداری و اداره ارشاد شهرستان نور ۱۳ دی در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد نور برگزار می‌شود.
علی اسفندیاری معروف به نیما یوشیج ۲۱آبان سال ۱۲۷۶ در یوش (از توابع نور مازندران)، متولد شد و ۱۳ دی ۱۳۳۸ بر اثر بیماری درگذشت و او را در تهران دفن کردند تا اینکه در سال ۱۳۷۲ طبق وصیتش پیکرش را به یوش بردند و در حیاط خانه محل تولدش به خاک سپردند. خانه‌ای که امروز به موزه‌ای از آثار و دستنوشته‌های وی مبدل شده است و توجه هر بیننده را به خود جلب می‌کند.