برپایی آخرین جلسه درس گفتارهایی درباره ناصرخسرو با سخنرانی دکتر محقق

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۴ آخرین جلسه درس گفتارهایی درباره ناصرخسرو با حضور دکتر مهدی محقق، دکتر حسن بلخاری و دکتر مهدی محبتی در شهر کتاب برگزار می‌شود. یک سال است که درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو شاعر، متکلم و نویسنده‌ ایرانی قرن پنجم در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. در این یک سال […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۴

IMG 1719

آخرین جلسه درس گفتارهایی درباره ناصرخسرو با حضور دکتر مهدی محقق، دکتر حسن بلخاری و دکتر مهدی محبتی در شهر کتاب برگزار می‌شود.

یک سال است که درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو شاعر، متکلم و نویسنده‌ ایرانی قرن پنجم در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. در این یک سال صاحب‌نظران، استادان و اندیشمندان درباره‌ جنبه‌های گوناگون زندگی، شعر واندیشه‌ ناصرخسرو سخن گفتند و به جایگاه او در تاریخ و فرهنگ و ادب ایران و تاثیرگذاری شعر و اندیشه‌ او در شاعران و متفکران و مردم ایران زمین و دیگر فرهنگ‌ها اشاره‌ کردند. در این یک سال، آثار ناصرخسرو به ویژه سفرنامه، دیوان اشعار، زادالمسافر، جامع‌الحکمتین، گشایش و رهایش و … تحلیل و بررسی شد.

آخرین جلسه‌ درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو در روز چهارشنبه ۲۵آذر ساعت ۱۶:۳۰به «از ناصرخسرو چه آموخته‌‌ایم؟» اختصاص دارد که با حضور دکتر مهدی محقق، دکتر حسن بلخاری، دکتر مهدی محبتی و جمعی از اصحاب فرهنگ و ادب و دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی برگزار می‌شود و دستاوردهای این درس‌گفتارها در شناخت ناصرخسرو بیان می‌شود.