بررسی «سبک‌شناسی شعر خاقانی»

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ یازدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خاقانی با عنوان بررسی «سبک‌شناسی شعر خاقانی» در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. خاقانی شروانی که زبان فارسی دری را در آذربایجان در خدمت مفاهیم بلند عرفانی و اخلاقی قرار داده است ضمن رعایت اسلوب راستین شعر فارسی خراسانی، بسیاری کارکردهای […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۵

sabkshenasi-sher-khaghaniیازدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خاقانی با عنوان بررسی «سبک‌شناسی شعر خاقانی» در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

خاقانی شروانی که زبان فارسی دری را در آذربایجان در خدمت مفاهیم بلند عرفانی و اخلاقی قرار داده است ضمن رعایت اسلوب راستین شعر فارسی خراسانی، بسیاری کارکردهای تازه هم دارد که سبک خاص این شاعر فارسی زبان را در آذربایجان رقم زده است. مرور کارکردهای سبکی شعر خاقانی در واقع توجه کردن به ظرفیت‌های ارزشمند زبان فارسی در قرن ششم و بررسی تاریخ زبان و بیان فارسی است.

یازدهمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ خاقانی در روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ساعت ۱۶:۳۰ به بررسی «سبک‌شناسی شعر خاقانی» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر عبدالرضا مدرس‌‌زاده‌ در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. علاقه‌مندان به حضور در این برنامه می‌توانند به مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهیدبهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند. ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهر کتاب