بررسی زندگی و اخلاق علی‌بن موسی‌الرضا (ع) در «سیره علمی و عملی امام رضا (ع)»

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۴ مجموعه برنامه سیره علمی و عملی پخش شده از شبکه قرآن و معارف سیمای جمهوری اسلامی در کتابی با عنوان «سیره علمی و عملی امام رضا (ع)» از سوی عباسعلی زارعی سبزواری منتشر شد.  امام هشتم علی‌بن موسی الرضا (ع) یکی از اسوه‌های معصوم و ستارگان هدایت بشر […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۴

sire-elmi-amali-emam-rezaمجموعه برنامه سیره علمی و عملی پخش شده از شبکه قرآن و معارف سیمای جمهوری اسلامی در کتابی با عنوان «سیره علمی و عملی امام رضا (ع)» از سوی عباسعلی زارعی سبزواری منتشر شد.

 امام هشتم علی‌بن موسی الرضا (ع) یکی از اسوه‌های معصوم و ستارگان هدایت بشر است که پیروی از روش و سلوک آنان توصیه‌ای الهی است و تنها راه نجات و سعادت ابدی به شمار می‌رود. عباسعلی زارعی سبزواری، مجموعه بیانات خود در شبکه رادیو و معارف سیمای جمهوری اسلامی ایران را در کتابی با عنوان «سیره علمی و عملی امام رضا (ع)» تدوین کرده است.

کتاب حاضر در ۱۰ فصل، تدوین شده است. در فصل نخست، «معانی سیره و سیره‌شناسی» بررسی شده و در ادامه نیز «آشنایی اجمالی با شخصیت امام رضا (ع)»، «سیره عبادی امام رضا (ع)» و «سیره اخلاقی امام رضا (ع) در فصل‌های دوم تا چهارم آمده است.

خوانندگان در ادامه مطالعه این کتاب و در فصل پنجم «سیره اجتماعی امام رضا (ع)» را از نظر گذرانده و در فصل ششم تا نهم نیز مطالبی درباره «سیره تربیتی»، «فرهنگ نماز»، «سیره قرآنی» و «سیره علمی امام رضا(ع)» می‌توانند را مطالعه کنند.

«سیره سیاسی امام رضا (ع)» عنوان فصل دهم از این کتاب است. شهادت امام علی‌بن موسی‌الرضا (ع)، پاداش زیارت امام رضا (ع) و کتابنامه عناوین پایانی کتاب حاضر را تشکیل می‌دهد.

«سیره علمی و عملی امام رضا (ع)» در ۲۱۶ صفحه، شمارگان هزار و ۵۰۰ نسخه، به بهای ۶ هزار و ۵۰۰ تومان به چاپ رسیده است.

ایبنا