بازدید سفیر تاجیکستان در ایران از انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۱ دولتعلی حاتم اف، سفیر تاجیکستان در ایران با دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دیدار کرد. در این دیدار که روز دوشنبه ۱۱دی ماه ۱۳۹۱ با حضور کارشناس وزارت امور خارجه در میز تاجیکستان، کاوه منصوری، معاون پشتیبانی و توسعه منابع، اکرم رزمجو، […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۱

adabiotajikestanدولتعلی حاتم اف، سفیر تاجیکستان در ایران با دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دیدار کرد.

در این دیدار که روز دوشنبه ۱۱دی ماه ۱۳۹۱ با حضور کارشناس وزارت امور خارجه در میز تاجیکستان، کاوه منصوری، معاون پشتیبانی و توسعه منابع، اکرم رزمجو، مدیر امور بین الملل انجمن در محل انجمن برگزار شد، دکتر ادبی پیرامون گسترش تعاملات فرهنگی ایران و تاجیکستان با آقای حاتم اف به بحث و تبادل نظر پرداخت.

سفیر تاجیکستان در ایران ضمن بازدید از کتابخانه انجمن و مشاهده آثار تاجیکی موجود در این کتابخانه ابراز خرسندی کرد.

وی از همکاری های مشترک در زمینه فعالیتهای فرهنگی استقبال نمود و چاپ آثار ارزشمند ایرانی به زبان تاجیکی را گامی مهم در معرفی و ترویج فرهنگ ایران در تاجیکستان دانست.

حجت الاسلام ادبی نیز اظهار داشت: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به عنوان سازمانی مهم که رسالت خطیر معرفی، پاسداشت و تجلیل از مفاخر ایرانی را به جهانیان بر دوش دارد، آماده برگزاری مراسم بزرگداشت عالمان، اندیشمندان و مفاخری است که در تاجیکستان از شهرت بسزایی برخوردارند.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در ادامه افزود: انجمن برنامه بزرگداشت میر سید علی همدانی (۷۱۴-۷۸۶ هـ. ق) شاعر، عارف و عالم ایرانی را که در تاجیکستان دارای هواداران فراوانی است با همکاری سفارت ایران و تاجیکستان برای سال آینده (۱۳۹۲) در دستور کار دارد.

دکتر ادبی همچنین از انتشار هر گونه کتاب به صورت مشترک در حوزه فرهنگ و تمدن ایران‌زمین و معرفی مفاخر ایرانی استقبال کرد.

حجت الاسلام ادبی در پایان برگزاری شب فرهنگی در انجمن را با همکاری سفارت تاجیکستان در ایران با حضور اندیشمندان تاجیکی و ایرانی گامی مهم در ترویج فرهنگ و بازشناسایی مفاخر دو کشور دانست و از زمینه های همکاری مشترک فیمابین برشمرد.